„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Wesoła. Jest wstępna koncepcja zagospodarowania terenów i budynków dawnego Szpitala Uniwersyteckiego

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Gmina Kraków i Agencja Rozwoju Miasta Krakowa przedstawiły wstępną koncepcję zagospodarowania terenów zakupionych od Szpitala Uniwersyteckiego. Jej główne założenie to otwarcie Wesołej dla mieszkańców, stworzenie tam placu i parku miejskiego. Wstępnie wskazano także możliwe wykorzystanie poszczególnych budynków.

Koncepcja dla Wesołej dotyczy obszaru o powierzchni 91,52 tys. m kw. Blisko 14,5 tys. m kw. Jest zabudowane, nowe obiekty mogą zająć jeszcze 7,2 tys. m kw. Blisko 47,5 tys. m kw. ma stanowić zieleń (powierzchni czynna biologicznie). Ponad jedna czwarta obszaru (26 tys. m kw.) to tereny utwardzone (drogi, dojazdy, chodniki).

Oto co zakłada wstępna koncepcja dla Wesołej…

Plac na Wesołej

Plac na Wesołej
Obraz 1 z 10

Zgodnie z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przewidywane jest powstanie Placu na Wesołej, czyli miejsca spotkań. Projekt koncepcyjny - zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców - powinien zostać wyłoniony w międzynarodowym konkursie architektonicznym.

Cała koncepcja ma jedno zasadnicze zastrzeżenie. „Zamierzenie inwestycyjne uzależnione jest od wielu czynników, zarówno makroekonomicznych, jak i społecznych. Decyzje będą podejmowane w oparciu o wyniki konsultacji społecznych oraz zgodnie z zapisami uchwalanego MPZP. W obecnej sytuacji gospodarczej wywołanej pandemią koronawirusa, w której trudno przewidzieć zarówno popyt na potencjalne nieruchomości, jak i zapotrzebowania społeczno-gospodarcze decyzje związane z zagospodarowaniem tego zamierzenia inwestycyjnego muszą być podjęte w zgodzie z aktualnym zapotrzebowaniem rynku na tego typu inwestycję” – czytamy w podsumowaniu koncepcji dla Wesołej.

Cała koncepcja – http://www.konsultacjewesola.pl/wp-content/uploads/2021/02/Koncepcja-dzielnicy-Wesola.pdf

(GS) (fot. www.konsultacjewesola.pl)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca