Wiceminister z Małopolski złożył rezygnację! To efekt dymisji Gowina

Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister w resorcie rozwoju, pracy i technologii złożył dziś rezygnację. To efekt wyrzucenia z rządu Jarosława Gowina, co doprowadziło do wyjścia Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy.

– To gest solidarności i lojalności wobec Jarosława Gowina, który we wtorek został wyrzucony z rządu przez premiera Mateusza Morawieckiego – mówił zakopiański poseł na konferencji prasowej.

Gut-Mostowy został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego 9 listopada 2020 na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii oraz pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki. Pełnił funkcję sekretarza stanu w resorcie rozwoju od 3 stycznia 2020 r. Współtworzył program Polski Bon Turystyczny i wiele rozwiązań zawartych m.in. w tarczy antykryzysowej i tarczy turystycznej.

Przypomnijmy, że wczoraj Gowin został zdymisjonowany z funkcji wicepremiera. – Wraz z przyjaciółmi z Porozumienia zaczynamy nowy etap – napisał na Twitterze. W środę, 11 sierpnia 2021 roku, zarząd Porozumienia zdecydował, że jego posłowie wychodzą z klubu parlamentarnego PiS i tworzą osobne koło poselskie.

Najnowsze

Co w Krakowie