Wiceprezydent Kulig: Ta podwyżka cen biletów MPK nie usuwa problemów

Musisz przeczytać

– Ta podwyżka nie usuwa problemów finansowania komunikacji, będziemy musieli dalej poszukiwać innych rozwiązań – zapowiadał na antenie Radia Kraków Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa. 

Przypomnimy, że w środę tuż przed północą radni przegłosowali poprawki do uchwały o podwyżkach cen biletów MPK, a później samą uchwałę.

Według niej bilet 20-minutowy będzie kosztował 4 zł, o 60 gr więcej niż obecnie. Zniknie bilet 50-minutowy (obecna cena 4,6 zł), pojawi się za to 60-minutowy (kosztujący 6 zł. Bilet 90-minutowy podrożeje z 6 do 8 zł. Zmienią się także ceny abonamentów i biletów sieciowych, o czym piszemy poniżej

Prezydent miasta Jacek Majchrowski chciał jednak, by te podwyżki były wyższe, bo tyle dzięki temu udałoby się utrzymać komunikację na obecnym poziomie. Jakich w takim razie możemy spodziewać się zmian?

– Będziemy przymierzać się do różnych wariantów. Każdy tydzień przynosi nowe rozwiązania. Nie wiemy, co się wydarzy. Możemy ten komunikat interpretować jasno. Wprowadzona podwyżka nie usuwa problemu finansowania komunikacji. Różne rozwiązania wchodzą w grę – mówił wiceprezydent Kulig w Radiu Kraków.

Dodał, że kwestie związane z podnoszeniem cen biletów w obecnej radzie miasta to „droga przez mękę”

– Wszystkie argumenty upadają, bo oba duże kluby są w sporze i uważają, że ich zachowania będą oceniane politycznie i źle wpłyną na następną kampanię. Były teraz trzy kampanie. Wszyscy byli temu podporządkowani. Na korytarzu mówili, że trzeba podnieść ceny, w dyskusji publicznej, że nie można tego robić. Dzisiaj jesteśmy w takim miejscu, jakim jesteśmy. Teraz jest pytanie, czy rozpadnie się Zjednoczona Prawica, czy nie. Będziemy się tak bawić. Ofiarą będą kwestie fundamentalne dla miasta – zaznacza Kulig.

Więcej w Radiu Kraków.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca