Wiceprezydent Łodzi: „Macie odważne władze miasta”

Mieszkańcy Krakowa, macie odważne władze miasta, które intensywnie walczą o to aby jakość powietrza w Waszym mieście była jak najlepsza – powiedział wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek podczas odbywającego się w Krakowie posiedzenia Polskiego Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych  

W posiedzeniu PSPA wzięli udział przedstawiciele urzędów miast Warszawy, Wrocławia, Gdyni, Gdańska, Katowic, Zabrza, Sosnowca, Łodzi, Rzeszowa, Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii oraz Unii Metropolii Polskich. 

Miasto Kraków jest liderem prac nad wdrożeniem Strefy Czystego Transportu w skali całego kraju –  Jesteśmy już od krok od momentu, kiedy w pierwszym polskim mieście pojawi się strefa czystego transportu. Dla wszystkich samorządowców zrzeszonych w ramach komitetu jest to jasny sygnał, jakie rozwiązania są akceptowane przez mieszkańców. Dla nas jest to ogrom wiedzy i trzymamy za miasto Kraków kciuki aby projekt Strefy Czystego Transportu został wprowadzony w Waszym mieście – dodał wiceprezydent Łodzi.

Kraków jeszcze w tym roku może być pierwszym miastem w Polsce, w którym powstanie Strefa Czystego Transportu. Podczas sesji Rady Miasta Krakowa w dniu 12 października br. radni dyskutowali o projekcie uchwały o ustanowieniu strefy. Projekt spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, gdyż wśród 15 radnych nikt nie zagłosował przeciwko, a aż 13 opowiedziało się za przyjęciem prezentowanej propozycji.

Strefa czystego transportu będzie później, ale od razu w całym Krakowie. Zmiany po konsultacjach

Jak powiedział wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, w Krakowie toczy się obecnie  poważna dyskusja nad jakością powietrza w mieście – Rozmawiamy o czystym powietrzu w Krakowie, a wiec o naszym zdrowiu i życiu. Troska o jakość powietrza w naszym mieście jest jednym z główny powodów, którym się kierujemy wprowadzają Strefa Czystego Transportu  i z tym przekazem chcemy dotrzeć do mieszkańców Krakowa – powiedział wiceprezydent i podkreślił, że „Strefa musi być wprowadzana etapami. Nie poprzez rewolucje ale ewolucje” 

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa organizacja branżowa, kreująca rynek elektromobilności i technologii wodorowych w Polsce. Zrzesza ponad 200 przedsiębiorstw, będąc 2. pod względem liczby zrzeszonych podmiotów prawnych organizacją branżową w Europie. PSPA postanowiło wspomóc Samorządowców w tym zadaniu. Założono koalicję miast na rzecz rozwoju Stref Czystego Transportu oraz m.in. zorganizowano wyjazd samorządowy do krajów zachodniej Europy, gdzie SCT już z powodzeniem funkcjonują.

(JS)

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie