Widać już tańsze paliwo na krakowskich stacjach. PKN Orlen obniża ceny benzyny i oleju napędowego

Prezes Orlenu Daniel Obajtek zapowiedział w poniedziałek  obniżki cen na stacjach paliw. Jak poinformował na Twitterze, za litr oleju napędowego zapłacimy o 34 gr taniej, a ceny benzyny spadną o 20 gr na litrze. Zgodnie z poniedziałkową zapowiedzią Daniela Obajtka na stacjach Orlenu już jest taniej. W ślad za koncernem pójdą też inne firmy – prognozują eksperci.

Daniel Obajtek zapowiedział w poniedziałek, że ceny diesla i benzyny spadną odpowiednio do poziomu 7,55 zł i 6,79 zł za litr. „Działamy zdecydowanie, żeby polscy kierowcy tankowali najtańsze paliwa w Europie”

Od kiedy Rosja napadła na Ukrainę w czwartek nad ranem (24 lutego) obserwujemy wzrost cen paliw. Drożejąca ropa naftowa oraz niskie marże operatorów spowodowały, że tankowanie benzyny Pb95 i oleju napędowego kosztowało coraz więcej. Aktualnie w Krakowie  średnie ceny benzyny  to  6,80 a oleju napędowego  7,60 zł/l. Za litr LPG płaci się 3,41 zł.

11 stycznia rząd ogłosił tarczę antyinflacyjną 2.0, która zakładała m.in. obniżenie stawki VAT na paliwa z 23% na 8%. Miało to spowodować obniżkę ceny litra benzyny i diesla o 60-70 gr. Gazu LPG o ok. 40 gr. na litrze. Premier zapowiadał, że ceny paliw spadną do 5 zł/l.

 

(JS)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie