Więcej policjantów będzie strzegło bezpieczeństwa

105 nowych funkcjonariuszy rozpoczęło wczoraj (29 grudnia) pracę w małopolskiej Policji. Najwięcej z nich trafiło do Krakowa – 23 osoby zasilą szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyskała nowych funkcjonariuszy. 

– Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie – zapewnia Katarzyna Cisło z KWP w Krakowie.

Najwięcej bo 13 nowych funkcjonariuszy trafiło do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie.

Do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przydzielonych zostanie po 7 policjantów. W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej służbę rozpocznie 6 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Bochni oraz Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem zyskają po 5 nowych policjantów. Natomiast do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przydzielonych zostanie po 4 nowych policjantów. W Komendach Powiatowych Policji w Oświęcimiu służbę rozpocznie 3 nowych policjantów, natomiast do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach trafi 1 nowy policjant. 

To piąte w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach Policji w naszym województwie. Do tej pory  w szeregi małopolskiej Policji trafiło 360 osób. 

(ip)

Najnowsze

Co w Krakowie