Wieczór z Meryl Streep czy ekstremalna wspinaczka. Co zobaczycie w kinach pod chmurką?

Sporty ekstremalne, włoskie szaleństwo i fałszująca śpiewaczka. W tym tygodniu kina pod chmurką oferują nie lada gratkę dla miłośników festiwalowych produkcji. Nie zabranie produkcji wywołujących śmiech czy łzy. Zobaczcie, co możecie obejrzeć w weekend w kinach plenerowych!

Dziś wieczorem o 21:00 w repertuarze Kina na Tarasie organizowanym przez Kino Agrafka, będziecie mieli okazję zobaczyć „Green Book” – zdobywcę Oscara za najlepszy film 2019 roku. W rolach głównych Viggo Mortensen oraz Mahershala Ali.

Film opowiada o przygodach drobnego cwaniaczka z Bronksu, który zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego wielokrotnie nagradzanego filmu, to dzisiaj przy ul. Krowoderskiej 8 będziecie mieli okazję!

Łabędzi śpiew

Jako alternatywę dla „Green Book” Plenerowe Kino Letnie w Wioskach Świata przy ul. Tynieckiej 39 prezentuje  o godz. 20.30 „Boską Florence” z Meryl Streep w roli głównej. Komedia opowiada o perypetiach kobiety, która pomimo fatalnego głosu marzy, aby zostać śpiewaczką operową.

Czy kierowcy autobusów piszą wiersze?

Z kolei jutro w ramach tego samego cyklu Kina na Tarasie zobaczycie „Paterson” w reżyserii Jima Jarmuscha. „Paterson” to spokojna obserwacja życia w najdrobniejszym szczególe okiem Jarmuscha. Dwugodzinny, wnikliwy seans intymnego kina, w którym znajdziemy nuty komedii, romansu, dramatu.

Film opowiada o kierowcy autobusu, tytułowym Patersonie. Mężczyzna jest mężem Laury i razem stanowią szczęśliwe małżeństwo. Nietypowym hobby bohatera jest pisanie wierszy o zaobserwowanych wydarzeniach podczas pracy. Seans odbędzie się przy ul. Krowoderskiej 8, o godz. 21.00.

Droga na szczyt

Dla fanów sportów ekstremalnych także się coś znajdzie – w sobotę o godz. 21.00 kino plenerowe BAL przy ul. Ślusarskiej 9 oferuje nie lada gratkę dla miłośników współczesnego kina dokumentalnego.

„Free solo: ekstremalna wspinaczka” to opowieść o Aleksie Honnoldzie, pierwszym człowieku na świecie, który podjął próbę samotnej wspinaczki, bez żadnych zabezpieczeń na ścianę El Capitan w Parku Narodowym Yosemite. Czy udało mu się wspiąć na szczyt? Przekonajcie się sami już jutro.

Włoskie szaleństwo

W niedzielę w repertuarze Kina na Tarasie, trochę włoskiego szaleństwa, czyli „Zwariować ze szczęścia” w reżyserii Paolo Virzi. Film opowiada historię dwóch kobiet, które uciekają ze szpitala psychiatrycznego, wyruszając w podróż nie tylko w świat, ale również w głąb samych siebie. Seans odbędzie się o godz. 21.00 przy ul. Krowoderskiej 8. Nie przegapcie tej zwariowanej opowieści!

dc

Najnowsze

Co w Krakowie