Wielcy artyści latem w Kinie Kijów.Centrum

Najlepsze spektakle operowe i znamienitej sławy artyści w Kinie Kijów.Centrum! – Tego lata mają Państwo możliwość zobaczyć, i posłuchać przede wszystkim, najpiękniejsze wykonania oper takich jak „Roberto Devereux” czy „Cygneria” i oczywiście „Madama Butterfly” ze zjawiskową Kristine Opolais – zachwala specjalista ds. promocji Ewa Łabudzińska.

– Tych, którym nie udało się zobaczyć wcześniej spektakli, gorąco namawiamy do uczestnictwa w retransmisjach – zachęca.

Już w sobotę (18 czerwca) odbędzie się pokaz „Madam Butterfly”.

Cena pojedynczego biletu: 45 zł

Cena karnetu na 3 dowolne spektakle: 99 zł

HARMONOGRAM

18.06.2016 godz. 18.00

GIACOMO PUCCINI
“MADAMA BUTTERFLY”

obsada: Kristine Opolais (Cio-Cio-San), Maria Zifchak (Suzuki), Roberto Alagna (Pinkerton),
Dwayne Croft (Sharpless)

dyrygent: Karel Mark Chichon

reżyseria: Anthony Minghella

Słynny operowy wyciskacz łez w inscenizacji Anthony’ego Minghelli nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej. Opowieść o młodziutkiej gejszy Cio-Cio-San, która naiwnie wierzy, że amerykański marynarz zawarł z nią małżeństwo z miłości i uczyni z niej prawdziwą amerykańską żonę, zmoczyła już miliony chusteczek na całym świecie. Pracując nad partyturą, Puccini przestudiował kulturę i muzykę Japonii, nie poprzestając na zwykłej stylizacji. Wplótł do kompozycji m.in. dziecięce piosenki towarzyszące zabawom w piłkę i muzykę towarzyszącą tradycyjnie świętu kwitnących wiśni. W tytułową postać tragedii wcieli się Kristine Opolais, której heroiczną postawę dobrze pamiętają widzowie transmisji „Cyganerii” dwa sezony temu. Po zaśpiewaniu wieczorem wyczerpującej partii Cio-Cio-San zgodziła się zastąpić chorą koleżankę i wystąpić kilka godzin później – w transmitowanym spektaklu popołudniowym – jako Mimì.
Przedstawienie trwa około 3 godzin i 40 minut (w tym 2 przerwy).

16.07.2016 godz. 18:00

GAETANO DONIZETTI
„NAPÓJ MIŁOSNY”

dyryguje: Maurizio Benini

obsada: Anna Netrebko (Adina), Matthew Polenzani (Nemorino), Mariusz Kwiecien (Belcore), Ambrogio Maestri (Doktor Dulcamara)

Anna Netrebko debiutuje w roli pięknej właścicielki ziemskiej Adiny, w której zakochuje się prosty parobek Nemorino. Mariusz Kwiecień śpiewa partię aroganckiego narzeczonego Adiny, sierżanta Belcore, a Ambrogio Maestri wciela się w wędrownego szarlatana i znachora, sprzedawcy magicznych eliksirów. „Napój miłosny to właściwie dwie opery w jednej – mówi reżyser przedstawienia Bartlett Sher. – Oprócz porcji rozrywki jest i drugie dno, związane z historią Włoch i budzeniem się tęsknot niepodległościowych.”

06.08.2016 godz. 18:00

GIACOMO PUCCINI
„CYGANERIA” 

w rolach głównych: Anita Hartig (Mimì), Susanna Phillips (Musetta), Vittorio Grigolo (Rodolfo), Massimo Cavalletti (Marcello), Patrick Carfizzi (Schaunard), Oren Gradus (Colline), Donald Maxwell (Benoît i Alcindoro)

dyrygent: Stefano Ranzani

reżyseria: Franco Zeffirelli

Przedstawienie trwa około 3 godzin i 25 minut (w tym 2 przerwy).

Klasyczna inscenizacja jednej z najsłynniejszych oper świata od ponad 30 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem publiczności Met. Dlatego też kierownictwo teatru postanowiło po raz drugi zrealizować transmisję Cyganerii (pierwsza odbyła się w 2008 roku), jednak tym razem dało szansę początkującym śpiewakom, których zaprosiło do wystąpienia w tym przedstawieniu. Widzowie zatem znów będą mogli wzruszać się losami nieszczęśliwej miłości hafciarki Mimì i poety Rodolfa, ubogich mieszkańców XIXwiecznego Paryża, których postaci wykreują młodzi i bardzo obiecujący artyści.

10.09.2016 godz. 18.00

GAETANO DONIZETTI
“ROBERTO DEVEREUX”

Obsada: Sondra Radvanovsky (Elisabetta), Elīna Garanča (Sara), Matthew Polenzani (Roberto
Devereux), Mariusz Kwiecień (Książę Nottingham)

dyrygent: Maurizio Benini

reżyseria: David McVicar

Trwa renesans twórczości Gaetana Donizettiego, którego opery były aż do połowy XX wieku zapomniane. Styl bel canto wymaga od śpiewaków doskonałości wokalnej, niełatwo więc znaleźć artystki, które udźwignęłyby trudności techniczne partii pisanych przez Donizettiego i potrafiły stworzyć żywe portrety wielkich heroin. Taka musi być Elżbieta, królowa Anglii – Sondra Radvanovsky: władcza, szarpana wewnętrznymi rozterkami w obliczu skazania na śmierć swego kochanka i faworyta Roberta, hrabiego Essex. Elżbieta domyśla się, że hrabia zdradza ją z inną kobietą – duma i złość okazują się silniejsze niż miłość, zwłaszcza gdy wychodzi na jaw, że rywalką królowej jest Sara, jej dama dworu. Partię tytułową wykona Matthew Polenzani, Nottinghamem, zazdrosnym mężem Sary będzie Mariusz Kwiecień.
Przedstawienie trwa około 3 godzin i 30 minut (w tym 2 przerwy).

(ip)

fot. materiały organizatora

Najnowsze

Co w Krakowie