Seryjny włamywacz w rękach policji. Okradał lokale usługowe i gastronomiczne

Wieliccy policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza, który okradał lokale usługowe. Jego łupem padała gotówka, drogie alkohole, a nawet samochód.

23 maja 2022 roku wieliccy kryminalni zatrzymali 36-latka, podejrzanego o kradzieże oraz kradzieże z włamaniami do lokali usługowych. Mężczyzna ukradł m.in. pieniądze (ok. 10 tys. zł), samochód osobowy oraz drogie alkohole. Za dokonanie tych przestępstw grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Między 16 a 23 maja 2022 roku, na terenie Wieliczki doszło do serii kradzieży oraz kradzieży z włamaniami. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymywali zgłoszenia o przestępstwach, do których dochodziło w godzinach nocnych. Sprawca włamywał się do pomieszczeń lokali usługowych oraz gastronomicznych, a jego łupem padały pieniądze, alkohol, sprzęt elektroniczny a nawet zaparkowany przed lokalem samochód. Prowadzący te sprawy kryminalni podejrzewali, że za wszystkimi przestępstwami stoi 36- letni mieszkaniec Wieliczki.

23 maja policjanci udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli część przedmiotów, pochodzących z przestępstw kradzieży oraz kradzieży z włamaniami. Odzyskali również skradziony pojazd, którego sprawca pozostawił na jednym z parkingów na terenie Krakowa.

Dzisiaj (25 maja) 36 -latek usłyszał łącznie 5 zarzutów. Dwa dotyczyły kradzieży natomiast trzy kradzieży z włamaniem. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie