Wielka akcja CBA. Przeszukali siedzibę krakowskiego dewelopera i wiceprezesa Cracovii

Musisz przeczytać

Funkcjonariusze CBA przeszukali dziewięć lokalizacji na terenie czterech województw, w tym małopolskiego, w związku z śledztwem prowadzonym z Prokuraturą Krajową w Szczecinie.

„W czynnościach brało udział około 50 funkcjonariuszy CBA ze Szczecina, Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Warszawy. Realizacja objęła zarówno miejsca zamieszkania osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych. Czynności były wykonywane między innymi w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, podmiotu zajmującego się doradztwem gospodarczym a także jednego z krakowskich deweloperów” – czytamy w komunikacie Centralnego Biura Śledczego. Jak z kolei podała gazeta Wyborcza, przeszukano m.in. mieszkanie wiceprezesa Cracovii – Jakuba Tabisza.

Śledztwo dotyczy tzw. afery melioracyjnej w PZPN. Analiza zgromadzonej dokumentacji pozwoliła na zidentyfikowanie nowych wątków związanych z potencjalnym przywłaszczaniem części środków z umów sponsorskich. Zabezpieczone materiały zostaną przeanalizowane w toku toczącego się postępowania.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca