Wielka akcja CBA! Zatrzymano radną sejmiku z PiS-u!

Dziś rano Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego Senatora Prawa i Sprawiedliwości Stanisława K. oraz jego syna, a także dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Martę M., radną Sejmiku Województwa Małopolskiego z ramienia PiS-u. Sprawa dotyczy wielomilionowych łapówek.

Informację jako pierwsi podali dziennikarze „Panoramy” TVP2. Fakt zatrzymania potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Akcję przeprowadzili agenci z delegatury w Krakowie.

Brodowski tłumaczy, że sprawa dotyczy „podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji”.

Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

Zatrzymani po przewiezieniu do Prokuratury Regionalnej w Katowicach usłyszą zarzuty korupcyjne. – Były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach – tłumaczy Brodowski.

Marta M. to radna województwa Małopolskiego z ramienia PiS. Była rozważana jako kandydatka na przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego, po ostatnich wyborach parlamentarnych, w których mandat posła zdobył Rafał Bochenek, były rzecznik rządu premier Beaty Szydło pełniący. O M. myślano także w kontekście członka Zarządu Województwa Małopolskiego, ale toczące się od dłuższego czasu śledztwo zablokowało jej kandydaturę na jedną z tych funkcji.

Zatrzymanie dyrektor Małopolskiego PFRON Marty M. może negatywnie odbić się na funkcjonowaniu oddziału i udzielaniu pomocy osobom niepełnosprawnym w naszym województwie.

(GG)

Zobacz także