Wielka akcja CBŚP. Chodzi o miliony złotych!

4 podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa narkotykowe zostało zatrzymanych przez krakowskich funkcjonariuszy CBŚP. W śledztwie jest już 16 podejrzanych.

Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 30 do 40 lat.

– Przedstawione im przez prokuratora zarzuty, dotyczyły przestępstw narkotykowych, prania pieniędzy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podczas akcji funkcjonariusze wykonali także szereg przeszukań przejmując m.in. broń, maczetę i rożne narkotyki, a także gotówkę. Zabezpieczony materiał dowodowy będzie teraz wnikliwie analizowany przez śledczych – informuje CBŚP.

Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Tą sprawą CBŚP i prokuratura zajmują się od dwóch lat. Z ustaleń wynika, że członkowie grupy zajmowali się m in. wewnątrzwspólnotowym przemytem dużej ilości narkotyków z Hiszpanii i następnie wprowadzaniem ich do obrotu na terenie Polski. Wszystko wskazuje na to, że grupa działała w Krakowie, Katowicach, Sosnowcu i innych miejscowościach województw śląskiego i małopolskiego, a także na terenie Hiszpanii.

– Jak wynika z materiału dowodowego jeden z podejrzanych dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia 181 kg marihuany o wartości czarnorynkowej ok. 3 mln złotych. Dodatkowo jest podejrzany o podjęcie działań mających na celu ukrycie przestępczego pochodzenia tych pieniędzy. Działalność tej grupy, jak również rola poszczególnych jej członków, jest cały czas wyjaśniana przez śledczych, którzy ustalają m.in. ile substancji narkotycznych mogło zostać przemycone i następnie wprowadzone na rynek w Polsce. Łącznie w sprawie występuje już 16 podejrzanych, w tym jedna osoba jest podejrzana o kierowanie tą grupą przestępczą – podaje CBŚP.

 

Najnowsze

Co w Krakowie