Wielka lekcja ekologii w TAURON Arenie

2. Wielka Lekcja Ekologii odbyła się w TAURON Arenie Kraków. W programie znalazły się m.in. wycieczki do Ekospalarni Kraków, Lamusowni i Ogrodu Doświadczeń oraz panel naukowo-edukacyjny organizowany przez Politechnikę Krakowską. Wydarzenie skierowane było do osób w każdym wieku: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Jak zrobić las w żarówce i biżuterię z makulatury? Z czego składają się panele fotowoltaiczne? Jak wygląda wnętrze zamiatarek i polewaczek jeżdżących po krakowskich ulicach i dlaczego woda z kranu jest taka dobra?  Tego wszystkiego dowiedzieli się uczestnicy Wielkiej lekcja ekologii w TAURON Arenie.

Głównym celem Wielkiej Lekcji Ekologii było kompleksowe zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych na rzecz mieszkańców Krakowa przez Gminę Miejską Kraków, miejskie spółki komunalne i jednostki miejskie. W szczególności tych związanych z poprawą jakości powietrza, gospodarką niskoemisyjną i nowatorskim system gospodarki odpadami.

Na płycie areny głównej stanął ekologiczny park maszyn, czyli pojazdy i urządzenia wykorzystywane przez miejskie spółki w codziennej pracy: zamiatarki, polewaczki, śmieciarki, koparka, beczkowóz, a także autobusy z taboru krakowskiego MPK, ekologiczne samochody wykorzystywane przez straż miejską i policję oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych.

zdjęcia Tomasz Cichocki , materiały prasowe Urzędu Miasta Krakowa 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie