„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Wielka przygoda w lasach pod Krakowem? Świetna wiadomość dla miłośników survivalu

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Dyrektor Generalny LP podpisał zgodę na przekształcenie programu pilotażowego dla osób parających się nocowaniem na dziko w lesie w stały program Lasów Państwowych.

W ramach programu „Zanocuj w lesie” do końca kwietnia, wszystkie nadleśnictwa wyznaczą na swoim obszarze fragment lasu, w którym będzie można legalnie biwakować.

„Nie będzie tam żadnej dodatkowej infrastruktury. Sam las. Formalnie więc od 1 maja w Polsce w każdym nadleśnictwie takie miejsce powinno funkcjonować” – czytamy we wpisie Lasów Państwowych w mediach społecznościowych.

Co ważne, nie będzie trzeba zgłaszać pobytu pod warunkiem, że jednym miejscu nocuje maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. Dotychczasowa ustawa zabraniała biwakowania w lasach.

Już w ubiegłym roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie włączyła się w pilotażowy program Lasów Państwowych i udostępniła obszary leśne na potrzeby uprawiania bushcraftu i surwiwalu. Obszary pilotażowe zostały wyznaczone na terenie Nadleśnictw Nawojowa, Niepołomice i Piwniczna. Teraz będzie można spać we wszystkich lasach należących do państwa.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca