Wielka ustawka kiboli na autostradzie! 50 osób usłyszało zarzuty

Musisz przeczytać

Bili się 90 sekund, ale ruch zatrzymali na 8 minut. Po ponad roku policja postawił zarzuty osobom, które brały udział w ustawce na autostradzie A4.

W lipcu 2020 r. na autostradzie w A4 Targowisku doszło do ustawki pseudokibiców. Sprawcy należeli do dwóch zantagonizowanych grup kibiców klubów piłkarskich z Podkarpacia. 

– Pokaz siły odbywał się głównie na pięści oraz na rękawice. Większość z pseudokibiców biorących udział w bójce była zamaskowana. Bójka trwała  około 1,5 minuty, ale jezdnia autostrady w okolicach 446 kilometra była zablokowana na 8 minut – wspominają policjanci.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Analizowano nagrania, przesłuchiwano  świadków.  Wykorzystując dobre rozpoznanie środowiska pseudokibiców, o współpracę poproszono także policjantów z garnizonu podkarpackiego. 

– Analizując okoliczności sprawy, jak również zebrane dowody, policjanci ustalili kilkadziesiąt osób, z różnych województw, które brały udział w bójce – informuje policja.

Podczas zorganizowanej na przełomie  maja i czerwca akcji, policjanci zatrzymali kilkudziesięciu podejrzanych w wieku od 18 do 46 lat. Ponad 50 osobom zostały przedstawione zarzuty udziału w bójce o  charakterze chuligańskim.

– Grozi im za to do 4,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, czyli stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa i nieprawidłowe parkowanie, skierowano wnioski o ich ukaranie do sądu, gdzie grozi im grzywna do 5000 zł – podaje policja.

jk 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca