Wielkanoc w Krakowie: kocham Wisłę, szanuję Cracovię! I to zaskoczenie w kościele!

Czujesz już święta? Jasne, że czujesz. W Krakowie od dawna unosi się zapach lawendy, bazi i przebiśniegów. No to już, ubieraj się, idziemy w miasto ze święconką.

Chodź, przejdziemy przez park. Wiesz, ten, który kiedyś chciał kupić deweloper, ale miasto powiedziało stanowcze „nie”! Cwany biznesmen chodził, błagał, obiecywał, ale znasz nasze władze – w tym sprawach są nieugięci.

Pan Kanar

Poza tym tędy idzie korytarz przewietrzania miasta. Mówisz, że niepotrzebny? No tak, straż miejska wyłapała już wszystkich smrodzących. Pamiętasz, jak za karę musieli ciągnąć kolejne nitki miejskiej sieci ciepłowniczej?

A miasto mówiło, że na taką rozbudowę nas nie stać…

Dobra, szkoda zdzierać buty. Tramwaj czy autobus? Nie, metrem nie ma sensu, za ładna pogoda. Szkoda, że taszczymy za sobą te koszyki, bo przyjemnie byłoby pojechać rowerem miejskim.

Pokręcilibyśmy się tymi nowymi ścieżkami. Wśród drzew, klombów, bez samochodów do samego centrum. O, akurat mam jakąś drobną złotówkę, na godzinę jazdy by starczyło.

Dobra, skoro wolisz autobusem, to nie ma problemu. Wiem, że będzie szybciej – odjazd punktualnie, żadnych korków, klimatyzacja. Nikt nie otwiera okien, bo prosi o to Pan Kanar. Ale co innego ma robić, skoro nie ma już pasażerów, którzy nie kasują biletów?

„Kocham Wisłę, szanuję Cracovię”

Czekaj, poczęstuję Cię czymś. Masz, to mazurek z Lidla. Świetny, 69 groszy za kilogram. Przepraszam, że taki uskubany, ale w jednym momencie złapaliśmy go z panem, który na jednej ręce miał wytatuowane „kocham Wisłę”, a na drugim „szanuję Cracovię”.

Popatrzył mi głęboko w czy. Zamarłem, rozejrzałem się nerwowo za ochroną, gdy tubalnym głosem spytał: „To co, na pół?”.

Dobra, wejdźmy do kościoła. O, popatrz, skądś kojarzę tego gościa… To chyba ten, no… Tytus Kondracki. Pamiętasz? To jemu biskup Sławoj Leszek Głódź miał powiedzieć: „Spierd***j”. Co on tu znowu robi? Czekaj, ma identyfikator – „Nadworny Fotograf Kurii Wszelakich”.

Popatrz, jaką moc ma ta Wielkanoc.

I właśnie takich świąt w Krakowie wszystkim Czytelnikom życzymy

Redakcja KRKnews.pl

Zdjęcie tytułowe: Foter.com

Najnowsze

Co w Krakowie