Wielki powrót do Krakowa – tego nie można przegapić!

Queen podczas koncertu w 1977. Od lewej: Deacon, May, Mercury / fot. wikimedia

Na ponad 150 dotychczasowych koncertach pojawiło się około 100000 widzów, a każdy występ fani wypełniają do ostatniego miejsca – mowa o projekcie Queen Symfonicznie, który po dwóch latach nieobecności, wraca do Krakowa.

Projekt Queen Symfonicznie zagra ponownie z pełną orkiestrą w Centrum Kongresowym ICE Kraków 3 listopada 2019. Do klasycznego składu dołączy Hollyłódzka Orkiestra Filmowa. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Cena najtańszego biletu to 130 zł. Podczas dwuczęściowego koncertu na scenie usłyszymy ponad 50 artystów w najwybitniejszych utworach Queen.

Koncerty łączą nieśmiertelną muzykę tego zespołu z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna. Już od sześciu lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. – QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 150 dotychczasowych koncertach pojawiło się około 100000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu “Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018 – informują organizatorzy.

Projekt Queen Symfonicznie to dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetnia także występ solisty – śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in “Bicycle Race”, “Another One Bites The Dust”, “Under Pressure” znane z wykonania z Dawidem Bowie oraz wyjątkową kompozycję “Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi też gitarzysta solowy. Dyryguje Jan Niedźwiecki, lider i twórca projektu.

it

Zobacz także