Wielki ukłon w stronę Nowej Huty. Mieszkańcy mogą się wykazać

fot. Piotr Tomaszewski, fly4pix.pl

Nowohucianie znów mogą wskazać najpilniejsze sprawy do załatwienia w swojej dzielnicy, a miasto na ich zrealizowanie przeznacza 2 miliony. Już po raz trzeci rusza program „Nowa Huta dziś”.

„Wiesz, które chodniki czy ulice w Nowej Hucie należy wyremontować? Masz swoje typy dotyczące wymiany latarni ulicznych w tej części Krakowa. Z początkiem lutego każdy mieszkaniec pięciu nowohuckich dzielnic będzie mógł zgłosić miejsce wymagające remontu” – informuje magistrat.

Tak jak w latach ubiegłych na remonty przeznaczono dwa miliony złotych. Równo pomiędzy pięć dzielnic zostanie podzielone czterdzieści procent tej kwoty. Kolejne czterdzieści procent proporcjonalnie do liczby mieszkańców. Pozostałe dwadzieścia procent środków zostanie podzielone proporcjonalnie do wielkości dzielnicy.

Z początkiem lutego w Internecie pojawi się specjalna ankieta. Za jej pomocą będzie można zgłosić miejsca wymagające remontu.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa będzie czekał na propozycje do końca marca. Po weryfikacji do 20 maja dzielnice ustalą listę zadań. Prace będą realizowane do połowy grudnia.

jk, krakow.pl

Zobacz także