Wielkie manifestacje na Rynku. Policja podsumowuje gorącą sobotę

LGBT / fot. Pixabay

W sobotę na Rynku odbyło się aż osiem manifestacji! Ochraniało je 350 funkcjonariuszy, ale według policji obyło się bez większych incydentów.

W Krakowie odbyły się manifestacje środowisk LGBT i ich zagorzałych przeciwników. Przemarsz wokół płyty rynku cały czas odbywał się w asyście policjantów, którzy dbali, by nie dopuścić do konfrontacji między ich uczestnikami.

Dwie manifestacje w sprawie LGBT na Rynku. W jednej – miejski radny, w drugiej – kuratorka oświaty

– W trakcie zabezpieczenia sobotnich zgromadzeń policjanci interweniowali kilkukrotnie.  Na płycie Rynku rozdzielali dwóch mężczyzn, który skoczyli sobie do gardeł. Natomiast w rejonie Sukiennic policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który siłą zerwał z szyi jednej z uczestniczek zgromadzenia kolorową chustę. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki – informuje biuro prasowe policji.

W trakcie zabezpieczenia policjanci nałożyli 5 mandatów na sprawców wykroczeń. Ponadto trwające kilka godzin zgromadzenia przebiegły bez większych incydentów. W sumie w zabezpieczeniu sobotnich wydarzeń udział wzięło blisko 350 policjantów.

Zobacz także