Wielkie otwarcie Parku Krakowskiego! Oto lista atrakcji

W sobotę, 2 czerwca po kilkumiesięcznej rewitalizacji otwarty zostanie park Krakowski. Będzie to również inauguracja akcji „Piknikuj w zieleni. Piknik Krakowski”, która ponownie zawita do miejskich parków. Pierwsza sobota czerwca będzie wyjątkowym spotkaniem w zmodernizowanym parku, w którym przygotowano liczne atrakcje dla małych i dużych. Start o 11.00!

Wśród licznych atrakcji znajdziecie m.in.:

  • godz. 12.00 uroczyste otwarcie przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego zrewitalizowanego parku Krakowskiego
  • koncert Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej
  • koncert włoskiej orkiestry Premiato Corpo Bandistico Città di Monte Urano
  • w godz. 12-16 będzie można zwiedzać niemiecki schron przeciwlotniczego LS-Deckungsgraben nr 7
  • spacer historyczny po parku z Mikołajem Korneckim w godz. 12.30-13.30 i 14.30-15.30
  • malowanie twarzy, skręcanie balonów
  • mnóstwo gier, zabaw i aktywności sportowych dla dzieci
  • głośne czytanie dzieciom literatury z okresu międzywojennego

Na piknik możesz przyjechać Parkobusem w ramach akcji „Parkobus w zieleni”. Zielony, bezpłatny autobus wyjedzie z pętli autobusowej Nowy Bieżanów o godz. 11.00 i zabierze wszystkich chętnych z takich przystanków jak Aleksandry, Prokocim, Bieżanowska, Makowa, Bonarka, Rondo Matecznego, Centrum Kongresowe, Jubilat, Muzeum Narodowe. Przystanek docelowy to ul. Czarnowiejska pod samym Parkiem Krakowskim. Powrót z parku o godz. 15.00.

W maju zakończył się remont parku Krakowskiego. Otwarcie będzie więc idealną okazją, aby ponownie się z nim zapoznać. Znajdujący się w samym sercu miasta park zachwyci Was mnóstwem zieleni i kolorów a piknikowa atmosfera dopełni całości. Dla mniejszych i większych niepowtarzalny plac zabaw z tunelami linowymi, platformami, urządzeniami do zabawy wodą. Dla pragnących relaksu gabinet grabowy z czytelnią i biblioteczką. Oprócz tego bulodrom, stoły piknikowe, do gry w szachy czy wyjątkowe łąki bylinowe. Nie sposób wymienić wszystkiego, dlatego koniecznie przyjdź na piknik i zobacz!

(ip)

fot. ZZM Kraków

Najnowsze

Co w Krakowie