Miasto

Wielkie otwarcie plaży miejskiej! Będzie się działo. Zobaczcie program

Wyśmienite jedzenie, gry sportowe, planszowe, bookcrossing z działem literackim Krakowskiego Biura Festiwalowego – w sobotę, 30 czerwca, rusza sezon plażowy na plaży miejskiej na bulwarze Kurlandzkim (przy ul. Podgórskiej).

Na otwarcie plaży zaplanowano:

  • 16.00-18.00 – wycieczka kajakami z przewodnikiem. Poznaj Kraków z perspektywy królowej polskich rzek – Wisły. Kajaki będzie można wypożyczyć bezpłatnie. Na wycieczkę będzie można zapisać się w dniu otwarcia od godziny 15.00, na plaży w miejscu wypożyczania kajaków.
  • 16.30-18.00 – „HALO LALO!” – warsztaty upcyclingowe tworzenia lalek teatralnych – w trakcie zajęć powstaną lalki teatralne z materiałów, które powszechnie można byłoby uznać za niegodne uwagi nieprzydatne odpady. Podczas warsztatów nowe życie otrzymają m.in. zepsute wieszaki; klamerki; butelki; kartony po żywności; zamek błyskawiczny; stare korale; skrawki materiału; spinacze; zapałki; wykałaczki; gazety; skasowane bilety; ulotki – wszystko przy użyciu różnorakich technik tj. papier mache, szydełkowanie, plecenie oraz inne techniki rękodzielnicze. Następnie uczestnicy dowiedzą się jak gotowe lalki wykorzystać do etiudy teatralnej, która rozegra się we wcześniej przygotowanej scenie teatrzyku lalkowego. Na warsztaty będzie można będzie zapisać się w dniu otwarcia od godziny 15.30 na plaży w mobilnym biurze Zarządu Zieleni Miejskiej.
  • 17.00 – Capoeira – niesamowity pokaz brazylijskiej sztuki walk, która łączy w sobie akrobację z rytmem. Po pokazie będzie można wziąć udział w treningu, który poprowadzą trenerzy z Capoeira UNICAR Kraków.
  • 18.00 – Zumba – energetyczne ruchy łączące w sobie to co najlepsze z tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitnessu.

Przez całe otwarcie o miłą atmosferę zadba DJ.

Dzień otwarcia zakończy się pokazem kina letniego, podczas którego mieszkańcy i turyści będą mogli obejrzeć film „Młode Wino”. Pokaz rozpocznie się ok. godz. 21.00.

Więcej informacji na Facebooku.

(ip)

fot. Pixabay