Wielkie święto adopciaków. Tak wyglądał X Marsz Azylanta [zdjęcia]

X Marsz Azylanta / fot. KRKnews.pl

Kilkadziesiąt merdających ogonów wyruszyło spod mostu Dębnickiego. Celem był pomnik psa Dżoka, w którego pobliżu odbywa się finał X Marszu Azylanta. W czasie imprezy organizowanej przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, zaadoptowane psiaki otrzymały specjalne prezenty. Oprócz atrakcji dla adopciaków, przygotowano także niespodzianki dla właścicieli pupili m.in. pokaz ozdobnych gołębi czy koncert.

Marsz Azylanta to impreza organizowana przez KTOZ oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt KTOZ przy ul. Rybnej 3. W 2010 r. powódź zagroziła zwierzętom znajdującym się w placówce. Pracownicy zaapelowali o pomoc w znalezieniu tymczasowych schronień dla podopiecznych. W ciągu kilku godzin krakowianie zabrali wszystkie zwierzaki ze schroniska. Wiele psów i kotów na stałe znalazło kochający dom. Z tej okazji co roku organizowany jest Marsz Azylanta. 

X Marsz Azylanta / fot. KRKnews.pl

Jubileuszowa edycja rozpoczęła się pod mostem Dębickim. Psiaki oraz właściciele przemaszerowali bulwarem Czerwieńskim pod pomnik psa Dżoka, który jest symbolem psiej wierności. Właśnie tam odbył się finał imprezy. 

Na właścicieli i pupili czekało wiele atrakcji. Każdy zaadoptowany piesek otrzymał paczkę niespodziankę, w której znalazły się przysmaki, zabawki i psie akcesoria. Psy mogły skorzystać z usług salonu groomerskiego Degażownia. Nie zabrakło również tory agility, na którym czworonogi mogły próbować swoich sił w psim slalomie czy przeskakiwaniu przez przeszkody. Zwierzaki mogły także bawić się kreatywnymi zabawkami, rozbudzającymi psią kreatywność i inteligencję.

X Marsz Azylanta / fot. KRKnews.pl

Właściciele mogli spróbować pysznych lodów rzemieślniczych od La Klasa. Do wyboru była także ekologiczna lemoniada w butelkach, na których umieszczono zdjęcia psiaków przeznaczonych do adopcji. Dochód ze sprzedaży napoju zostanie przekazany zwierzakom w schronisku. Psiarze mogli także zakupić ekologiczne torby z rysunkami zwierząt i logiem KTOZ.

Na scenie odbył się pokaz gołębi ozdobnych. Widzowie mogli zobaczyć różne rasy tych ptaków oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek na ich temat. W programie znalazł się także pokaz psiego szkolenia. Jak co roku zaśpiewała Magda Hanausek, która podczas wydarzenia również malowała psie portrety. By zatrzymać dobre wspomnienia, właściciele mogli zrobić sobie zdjęcie z pupilem na zabytkowym motocyklu. 

X Marsz Azylanta / fot. KRKnews.pl

W czasie imprezy odbył się także konkurs na najpiękniejsze zdjęcia. Każdy mógł wziąć udział w sesji zdjęciowej. Najładniejsze zdjęcia znajdą się w specjalnym kalendarzu wydanym przez KTOZ. Gwoździem programu był konkurs na psiego króla i psią królową.

js

Zobacz także