Wielkie wyróżnienie krakowskiej tradycji! Amerykanie piszą, że trzeba to zobaczyć!

fot. Jan Lorek

Właśnie takie rzeczy napędzają modę na dane miasto! Tym razem nie tania wódka i huczne imprezy, ale bożonarodzeniowy jarmark wysłał w świat sygnał, że Kraków warto odwiedzić. Krakowskie targi CNN umieścił wśród najpiękniejszych na świecie!

Amerykańska stacja wyróżniła 17 jarmarków. Kraków znalazł się w tym gronie obok takich miast jak: Wiedeń, Toronto, Kopenhaga, Barcelona, Berlin, czy Nowy Jork.

Czym Kraków tak urzekł dziennikarzy CNN? Tu już sprawa trochę się komplikuje, bo Amerykanie piszą, że Kraków jest miejscem dla osób, które marzą o białych świętach Bożego Narodzenia, a takie – według dziennikarzy CNN – na ogół są w Krakowie.

Oprócz tego sporo dobrego piszą też o samym jarmarku. Atmosferę nazywają magiczną, chwalą też zlokalizowane targów na Rynku Głównym.

„Lokalna specjalność to ręcznie malowane bombki, podobnie jak orzechy i cukierki w różnych postaciach. Można znaleźć tu także wiele innych rzecz związanych ze świętami, więc warto przeszukać stragany w poszukiwaniu tanich antyków oraz wspaniałych bibelotów” – pisze CNN.

Przypomnijmy, że targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym potrwają do 26 grudnia.

jk

Zobacz także