Wielkie zainteresowanie Boską Komedią. Teatr rozbudowuje widownię

W związku z ogromnym zainteresowaniem wydarzeniami festiwalu Boska Komedia widownia Łaźni Nowej zostanie przebudowana i zyska kilkadziesiąt miejsc.

– Wielkim atutem takiej zaadaptowanej przestrzeni, która nie była oryginalnie projektowana jako sala teatralna jest to, że mamy bezpośredni wpływ na układ i liczbę miejsc. Widząc, ile osób wciąż walczy o bilety na spektakle, zdecydowaliśmy o powiększeniu widowni. „Boska” zawsze stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów – mówi Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny Boskiej Komedii i dyrektor naczelny Łaźni Nowej.

Dzięki tej zmianie więcej osób będzie mogło zobaczyć festiwalowe spektakle wystawiane na głównej scenie tego teatru. Zobaczymy tam premierowy pokaz spektaklu „Balkony – pieśni miłosne” Krystiana Lupy, „Jak nie zabiłem swojego ojca, i jak bardzo tego żałuję” Mariusza Pakuły, Małgorzaty Wdowik „Niepokój przychodzi o zmierzchu” oraz „I’m Nowhere / Znikanie” Norberta Rakowskiego.

Szczególne miejsce w tym zestawieniu zajmuje „Niespodziewany powrót” Magdaleny Łazarkiewicz z udziałem Daniela Olbrychskiego i Tomasza Karolaka. Aby pomieścić wszystkich chętnych, organizatorzy festiwalu zdecydowali na powiększenie programu o drugi pokaz tego spektaklu w dniu 13 grudnia o godz. 20.30.

Dodatkowe miejsca zostały udostępnione do sprzedaży – bilety można kupić na stronie internetowej teatru.

Międzynarodowy Festiwal Boska Komedia potrwa w dniach 8 do 16 grudnia w Krakowie w kilkunastu teatralnych lokalizacjach.

jk, krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie