Wiemy, kiedy skończy się budowa ronda na granicy Krakowa i Skawiny

Trwa budowa ronda na granicy Krakowa i Skawiny, czyli przebudowa skrzyżowania ulic: Krakowskiej, Skotnickiej oraz obwodnicy wraz z rozbudową 400-metrowego odcinka drogi krajowej nr 44 w Skawinie. Zakończenie inwestycji, a więc i utrudnień dla kierowców, planowane jest na lipiec 2022 roku.

Budowa ronda na granicy Krakowa i Skawiny

Zdjęcie 1 z 4

We wtorek, 5 kwietnia 2022 roku, ruch pojazdów został przełożony na nowy fragment wybudowanej drogi gminnej, która stanowi drogę objazdową dla fragmentu obwodnicy. – Umożliwia to prowadzenie prac na wlocie ronda od strony obwodnicy, na pełnej szerokości. Ruch nadal odbywa się dwukierunkowo, a wprowadzona zmiana nie powoduje dodatkowych utrudnień – zaznacza Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przebudowywane skrzyżowanie znajduje się przy granicy Krakowa i Skawiny. Krzyżują się tu obwodnica Skawiny (w ciągu drogi krajowej 44), ulice Krakowska w Skawinie oraz Skotnicka w Krakowie, czyli główne trasy komunikacyjne dla ruchu lokalnego oraz tranzytowego w kierunku Oświęcimia. Ulica Skotnicka dodatkowo prowadzi ruch do autostradowego węzła A4 Kraków Skawina. Przebudowa skrzyżowania na rondo turbinowe dwupasowe ma usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo.

Umowa z wykonawcą podpisana została na początku lipca 2021 r. Koszt inwestycji wyniesie ok. 9,43 mln zł. Według planów w lipcu 2022 r. rondo zostanie oddane do ruchu. Obecnie zaawansowanie robót na budowie wynosi ok. 65 proc.

(GS), (fot. GDDKiA Kraków)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie