Wiemy, kiedy znowu będzie można zdawać na prawo jazdy w Krakowie

mord.krakow.pl

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie już rozpoczął ustalanie terminów egzaminów na prawo jazdy. Pierwsze egzaminy teoretyczne zaplanowane są na poniedziałek 11 maja. Tydzień później odbędą się pierwsze egzaminy praktyczne. Ale egzaminy na prawo jazdy kategorii B i A planowane są dopiero od 25 maja, a i ten termin nie jest ostateczny.

Oto informacje MORD w Krakowie dotyczące wznowienia egzaminowania przyszłych kierowców

Ustalanie terminów

Z dniem 4 maja br. rozpoczyna się ustalanie terminów na egzamin teoretyczny na kat. A, A1, A2, AM, B, C, D, T prawa jazdy oraz terminów praktycznych na kat. C, C+E, D prawa jazdy dla klientów, których egzaminy zostały odwołane po 11 marca br.

Obsługa klienta będzie odbywała się telefonicznie i wyłącznie tych klientów którzy mają opłacony egzamin. Kontakt telefoniczny pod następującym numerem 12 306 75 66 codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7-15

Z dniem 4 maja br. rozpoczyna się ustalanie terminów praktycznych na kat. A i A2 prawa jazdy w systemie info-car (Kraków i Oświęcim)

Z dniem 11 maja br. rozpoczyna się ustalanie terminów na egzamin teoretyczny na kat. A, A1, A2, AM, B, C, D, T prawa jazdy w systemie info-car (Kraków – Nowohucka i Oświęcim).

Z dniem 18 maja br. rozpoczyna się ustalanie terminów praktycznych na kat. C, C+E, D prawa jazdy w systemie info-car

Egzaminy

Z dniem 11 maja br. rozpoczynają się egzaminy teoretyczne na kat. kat. A, A1, A2, AM, B, C, D, T.

Z dniem 18 maja br. rozpoczynają się egzaminy praktyczne na kat. C, C+E, D, A i A2 prawa jazdy.

Z dniem 18 maja br. osoby po zakończonym egzaminie będą miały możliwość umówienia nowego terminu osobiście w BOK. Zalecana jest płatność kartą. Wszystkim klientom zalecamy jednak umawianie terminów egzaminów w systemie info-car.

EGZAMINY PRAKTYCZNE NA KAT. A1, AM, B, B+E, T SĄ ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA.
Planowany termin uruchomienia egzaminowania w powyższym zakresie to 25 maja br., będzie on jednak zależny od sytuacji epidemiologicznej. Zapisy dla klientów, których egzaminy zostały odwołane, będą możliwe telefonicznie na tydzień przed ustalaną datą uruchomienia.

ODDZIAŁ TERENOWY PRZY UL. BALICKIEJ W KRAKOWIE JEST ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA. OSOBY ZAINTERESOWANE MOGĄ PODEJŚĆ DO EGZAMINU PRZY UL. NOWOHUCKIEJ. Planowany termin uruchomienia oddziału w Oświęcimiu to 1 czerwca br., będzie on jednak zależny od sytuacji epidemiologicznej.

Dodatkowe wymagania

Oo dnia 18.05. 2020 r. na teren Ośrodka zostanie wpuszczona wyłącznie osoba zapisana w danym dniu na egzamin. Od dnia 18.05 br. będzie możliwość umówienia terminu egzaminu osobiście w BOK. Wszystkim klientom zalecamy jednak umawianie terminów egzaminów w systemie info-car.

Osoba w dniu egzaminu jest zobowiązana do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia oraz o potencjalnym kontakcie z osobami zakażonymi Covid-19 lub pozostającymi w kwarantannie oraz do poddania się bezdotykowemu pomiarowi temperatury.

Osoby zdające muszą posiadać maseczkę ochronną oraz rękawiczki jednorazowe.

Osoba z podwyższoną temperaturą (powyżej 37 st. C), kaszlem, katarem i innymi oznakami przeziębienia, a także bez środków ochrony indywidualnej nie zostanie dopuszczona do egzaminu!

INFORMACJA DLA OSÓB ZDAJĄCYCH NA KAT. A i A2
Na kat. A i A2 osoba zdająca musi posiadać:
a) własny kask i odzież ochronną (nakolanniki, nałokietniki, rękawice, zakryte obuwie)
b) słuchawki z wyjściem „minijack”
W przypadku braku w w/w wyposażeniu osoba nie będzie dopuszczona do egzaminu.

GS

Zobacz także