Wiemy kim jest kobieta, która w Krakowie naga robiła zdjęcia z wojskowymi

Dzień przed Świętem Wojsk Specjalnych żołnierze maszerowali ulicami miasta, ćwicząc defiladowy krok. Nagle przed drzwiami jednego z budynków pojawiła się kobieta, która zrzuciła z siebie ubranie i w samych majtkach robiła sobie „selfie” na tle paradujących wojskowych. Krakowscy mundurowi ustalili tożsamość kobiety. Teraz „golaska” odpowie za czyn z art. 140 Kodeksu wykroczeń.

O krakowskiej „golasce” pisały wszystkie media ogólnopolskie. 18 maja w Krakowie wojsko obchodziło 80-lecie Bitwy pod Monte Casino. Z tej okazji dzień wcześniej na ulicach miasta odbywały się próby. Gdy żołnierze zaczęli defilować na ul. Mikołajskiej , kobieta postanowiła wyciągnąć aparat telefoniczny i robiła zdjęcia. Na jednej z fotografii widać żołnierza, który mija roznegliżowaną.

Sieć obiegły nagrania nagiej kobiety, która miała na sobie jedynie dolną część bielizny i buty. Widząc idących żołnierzy, zdjęła ubrania i położyła je na ulicy, a po chwili zaczęła robić sobie zdjęcia. Na nagraniu widać również, jak nudystka odwraca się tyłem do żołnierzy i porusza się w dwuznaczny sposób.

Policja nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie. Żadna interwencja związana z tym wybrykiem nie byłą prowadzona. Gdy sprawę zaczęły opisywać media, wówczas mundurowi z Komisariatu nr 1 w Krakowie rozpoczęli działania. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Policjanci po kilku dniach ustalili dane kobiety i miejsce, w którym może przebywać. 28 maja br. została ona wylegitymowana przez policjantów w rejonie Nowej Huty, nieopodal miejsca zamieszkania. Tego samego dnia w Komisariacie Policji VII wykonane zostały czynności z 33-latką, która odmówiła składania wyjaśnień.

 – Po przeprowadzonych czynnościach kobieta usłyszała zarzut nieobyczajnego wybryku w miejscu publicznym. Wobec tego do sądu skierowany został wniosek o jej ukaranie. Za taki czyn sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności, grzywnę lub karę nagany – Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Hołd dla bohaterów. 80. rocznica bitwy o Monte Cassino na Rynku Głównym (ZDJĘCIA)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie