Wiemy kto będzie gwiazdą Sylwestra na Rynku! Nie będzie fajerwerków podczas miejskiej imprezy!

Miasto odkryło wszystkie karty i przedstawiło plan aż trzech sylwestrowych imprez. Gwiazdą wieczoru na Rynku Głównym będzie Jan Rapowanie, a na tej samej scenie zobaczymy również Paktofonikę czy The Dumplings! Z kolei w Nowej Hucie odbędzie się międzypokoleniowa potańcówka z Hirkiem Wroną w roli DJ-a. Na Rynku Podgórskim znajdziecie wielką salę balową, gdzie nauczycie się tańczyć walca czy sambę! 

W tym roku Sylwester na Rynku odbędzie się w dwóch językach. Komentatorzy będą mówić po polsku i angielsku. Jest to ukłon w stronę turystów, którzy coraz liczniej pojawiają się na krakowskiej imprezie sylwestrowej. 

– Zaprosiliśmy Jana Rapowanie. Janek jest z Krakowa i cieszymy się ogromnie, że w ciągu roku zrobił tak ogromną karierę na polskiej scenie muzycznej. Wydał dwie wspaniałe płyty i będzie je eksplorował podczas tej nocy w Krakowie – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. 

Podczas Sylwestra na Rynku zobaczycie projekt Albo Inaczej, który istnieje od 2015 roku. Inicjatywa łączy muzycznych weteranów z młodymi muzykami, stawiającymi pierwsze kroki na scenie. Obecna będzie również legendarna grupa, znana wszystkim fanom polskiego rapu – Paktofonika. 

– Zaprosiliśmy do Krakowa Andrzeja Dąbrowskiego, który może być znany dla młodego pokolenia z przeboju „Do zakochania jeden krok” i Krystynę Prońko. Towarzyszyć im będą takie gwiazdy jak Rahim, Ralph Kamiński, Rosalie, Paulina Przybysz czy Ten Typ Mes – zdradza Helbin. 

Na zakończenie pojawi się zespół The Dumplings. Będzie to pożegnalny koncert, ponieważ grupa ogłosiła zakończenie kariery. Wszyscy fani będą mieli ostatnią szansę, by posłuchać muzyków. 

Tango na Rynku Podgórskim 

– Pomysł jest taki, że puszczamy muzykę taneczną. Nie musi być koniecznie znana. Mamy nauczycieli tańca i będą na przykład ogłaszać: „za chwileczkę tango”. Instruktorzy ze sceny będą uczyć tego tańca, a następnie wszyscy będą próbować. Potem walc, cha-cha i twist. To co każdy zna mniej więcej. Liczymy na to, że przez cztery godziny przewiniemy się przez wszystkie gatunki – informuje Jerzy Zoń, dyrektor Teatru KTO. 

Będą dwie wokalistki, śpiewające na żywo. Atrakcje stanowić będą pokaz ognia i wizualizacje na ogromnym ekranie. Iluminowane będą wszystkie budynki na Rynku Podgórskim, które będą przypominać szkatułkę. Cała impreza odbędzie się na trzech małych scenach. 

Międzypokoleniowa potańcówka w Nowej Hucie

– Będzie to zwieńczenie jubileuszu, który będzie przeglądem epoki taneczno-muzycznej. Może nie od samego początku, bo zaczniemy od lat 70-tych i największych przebojów. Płynnym i tanecznym krokiem dojdziemy do współczesności. Gospodarzem wieczoru będzie chyba wszystkim znany – Hirek Wrona, który zaprezentuje znane kawałki i na czym nam szczególnie zależało, będzie pięknie  o nich opowiadać – komentuje Monika Chylaszek, rzecznik prasowy prezydenta Jacka Majchrowskiego. 

Odbędą się konkursy i szybkie kursy tańca. W przeciwieństwie do pozostałych imprez organizowanych przez miasto, wydarzenie zostanie zorganizowane w specjalnym namiocie. Pogoda nie będzie, więc stanowić zagrożenia. 

Nie będzie fajerwerków

Po raz kolejny nie odbędzie się pokaz fajerwerków. Jest to ukłon w stronę właścicieli zwierząt i ich pupili. Uczestnicy imprez proszeni są o nie wnoszenie szklanych butelek i niebezpiecznych przedmiotów.

 

Jak będzie wyglądać Sylwester? 🤩🤩🤩

Posted by KRKnews.pl on Wednesday, November 27, 2019

js

Najnowsze

Co w Krakowie