Wieś tańczy, śpiewa i… przyciąga krakowian

Krakowianie będą mieli okazję posmakować – w przenośni i dosłownie, zalety wypoczynku na wsi. W ramach 19. Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej oraz 5. Targów Ogrodniczych, które odbędą się w dniach 23-24 kwietnia, mieszkańcy będą mogli zapoznać się z nowoczesną ofertą turystyki wiejskiej, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, ale również zasmakować regionalnych produktów i poznać tajniki uprawiania ogrodu i sztuki układania kwiatów.

Plakat promujący XIX Małopolską Giełdę Agroturystyczną
Plakat promujący XIX Małopolską Giełdę Agroturystyczną

Małopolska Giełda Agroturystyczna już po raz 19. będzie promowała coraz mocniejszą turystykę wiejską, a także pozwoli zapoznać się mieszkańcom Krakowa z ofertą wypoczynku przed zbliżającymi się wakacjami. Odwiedzający giełdę, będą mogli ponadto spotkać się z przedstawicielami gospodarstw agroturystycznych, wziąć udział w pokazach kulinarnych, wystawach rękodzieła ludowego oraz konkursach i zabawach dla dzieci.

W ramach targów będzie można poznać rękodzieło ludowe
W ramach targów będzie można poznać rękodzieło ludowe

W ciągu dwóch dni krakowianie będą mogli skorzystać również z możliwości zapoznania się z tajnikami uprawiania i planowania własnego ogródka i dbania o rośliny. Zaplanowano również warsztaty florystyczne i zwiedzanie najnowocześniejszej szklarni w regionie. Ponadto gościem specjalnym 5. Targów Ogrodniczych będzie Zbigniew Wodecki.

Nie zabraknie również zwierząt zachęcających do korzystania z turystyki wiejskiej
Nie zabraknie również zwierząt zachęcających do korzystania z turystyki wiejskiej

Warto wspomnieć również, że oprócz zwiedzania i poznawania turystyki wiejskiej, uczestnicy giełdy i targów będą mogli wybrać najlepsze potrawy i produkty regionalne w ramach konkursu „Agroturystyczny Stół”. Produkty zostaną podzielone na kategorie: potrawa, przekąski, desery i napoje.

Więcej informacji dotyczących 19. Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej oraz 5. Targów Ogrodniczych można znaleźć na stronie internetowej organizatorów, pod tym linkiem.

A imprezie patronuje oczywiście portal KRKnews.

(pt)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie