WIFI już na 36 przystankach MPK

Można sprawdzić pocztę albo dać komuś lajka na Facebooku nawet jeśli w telefonie dobiliśmy do limitu przesłanych danych. Bezprzewodowy internet jest już dostępny na 36 przystankach.

Wi-Fi dla pasażerów pojawiło się w Krakowie pilotażowo pół roku temu na przystanku tramwajowym na Rondzie Hipokratesa (przystanek na ul. Broniewskiego, w kierunku DH Wanda). Pomysł spodobał się mieszkańcom, dlatego firma reklamy zewnętrznej AMS w porozumieniu z ZIKiT i MPK przystosował kolejne wiaty do korzystania z bezprzewodowego internetu.

Warto zaznaczyć, że od roku trwa wymiana wiat przystankowych w Krakowie. Dla miasta jest ona bezkosztowa, ponieważ wykonuje ją firma w zamian za dochód z reklam umieszczonych w gablotach.

Najwięcej wiat, bo blisko 200, wymienionych będzie w ciągu pierwszych czterech latach – po ok. 50 lokalizacji rocznie do 2018 roku oraz w nowych lokalizacjach, w których do wskazanego roku powstanie 100 wiat. Koncesja obejmuje również odremontowanie i posadowienie w nowych lokalizacjach 125 wiat zdemontowanych z dotychczasowych lokalizacji, których stan kwalifikuje do ich ponownego wykorzystania.

(wm, krakow.pl)

 fot Jan Lorek

Najnowsze

Co w Krakowie