„Wiosna” ma nowego prezesa, a ks. Stryczek sprawę w prokuraturze

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie mobbingu w Stowarzyszeniu „Wiosna” – poinformował dziennikarz Radia Zet Przemysław Taranek. Kontrolę przeprowadziła także Państwowa Inspekcja Pracy. Tymczasem nowym prezesem stowarzyszenia została Joanna Sadzik. Zastąpiła na stanowisku ks. Jacka Stryczka.

W opublikowanym w Onecie tekście dziennikarz Janusz Schwertner opisał historię 21 osób, które opowiedziały, jak pracuje się w Stowarzyszeniu „Wiosna”.

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko, Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód przekazała materiały w sprawie stowarzyszenia Komendzie Miejskiej Policji (KMP) w Krakowie. Komenda wszczęła dochodzenie ws. uporczywego naruszenia praw pracowniczych (przestępstwo z art. 218 , paragraf 1, kodeksu karnego).

Po publikacji ks. Stryczek zrezygnował z funkcji prezesa „Wiosny”. Wczoraj walne zgromadzenie zdecydowało, że na stanowisku zastąpi duchownego Joanna Sadzik.

– Stoimy dziś przed wielkim wyzwaniem. „Wiosna”, a wraz z nią Szlachetna Paczka znalazły się w momencie zwrotnym – mówi nowa prezes stowarzyszenia. 

– Nie uciekamy przed tym wyzwaniem. Mierzymy się z nim. Wierzymy, że przejdziemy przez nie silniejsi – stwierdza Joanna Sadzik. – Choć ani „Wiosna”, ani Paczka nie należą do nas – są dziełem dziesiątek tysięcy wolontariuszy, setek tysięcy darczyńców, przede wszystkim zaś tysięcy rodzin, które dzięki Paczce zmieniają swoje życie i sprawiają, że świat wokół nich staje się lepszy – zdecydowaliśmy się dziś, jako zarząd Stowarzyszenia, wziąć za nie odpowiedzialność – oświadcza

JOANNA SADZIK NOWYM PREZESEM Stowarzyszenie WIOSNAKomunikat prasowy Stowarzyszenia Wiosna znajduje się pod linkiem…

Opublikowany przez Stowarzyszenie WIOSNA Środa, 3 października 2018

(rg)

fot. Stowarzyszenie „Wiosna”

Zobacz także