Wisła dogadała się z Cracovią! Wbrew kibolom!

Jeszcze niedawno taka sytuacja była marzeniem ściętej głowy. Dziś – wbrew kibolstwu, które próbuje panoszyć się na stadionach i w mieście – stosunki zdecydowanie się ociepliły. W wypowiedziach prezesów Cracovii i Wisły w końcu słychać wzajemny szacunek !

A wydawałoby się, że w ciągu ostatniego tygodnia stosunki zdecydowanie powinny się ochłodzić.

Najpierw kibole Wisły przygotowali żenującą oprawę, o której możecie przeczytać TUTAJ. Kilka dni później kibole Cracovii odpowiedzieli bełkotliwym transparentem:

Na szczęście ponad kibolską kopaninę potrafią unieść się prezesi obu klubów. Więcej – wydaje się, że w końcu zaczęli się dogadywać.

Kiedyś prezes między szalikowcami…

Za czasów rządów Bogusław Cupiała zdarzało się, że właściciel Cracovii Janusz Filipiak przy Reymonta był sadzany nie w loży honorowej, ale między szalikowcami.

Gdy z kolei Cracovia poprosiła kiedyś o więcej biletów dla swoich VIP-ów, spotkała się z odmową Wisły, choć miejsca, o które proszono, w trakcie meczu świeciły pustkami.

 Z kolei Cupiał przy Kałuży nie bywał wcale.

… dziś w loży prezydenckiej 

Teraz jest zupełnie inaczej. Marzena Sarapata, prezes Wisły, zaprosiła Filipiaka na derby. Tylko tyle i aż tyle.

Dzięki temu pani prezes zaprowadziła cywilizowane zasady, a nie podlizywała się kibolstwu. – Dla mnie takie rzeczy są naturalne – mówiła Sarapata tydzień temu w Radiu Kraków.

Z kolei Filipiak w piątek był gościem telewizji nc+ i też zagrał kibolom na nosie.

Najpierw właściciel Cracovii przyznał, że trener jego zespołu Michał Probierz, nie powinien źle wypowiadać się o Cupiale. Z kolei mówiąc o stosunkach między zarządami Cracovii i Wisły podkreślał, że są „co najmniej poprawne”. I dodał, że dzieje się to wszystko właśnie wbrew kibolom i innej maści bandytom.

Co więcej, na poprzednich derbach prezes Wisły gościła prezesa Cracovii w swojej loży prezydenckiej.

Trochę to trwało, ale przynajmniej na górze zapanowała normalność. Co będzie dalej?

pf

zdjęcie tytułowe / fot. screen z Twittera

SKWK wydało komunikat, a my mamy dla nich propozycję – idźcie oglądać mecz do ZOO!

Najnowsze

Co w Krakowie