Wisła Kraków dogadała się z UJ. Mają nowe boiska do treningów

Akademia Piłkarska Wisły Kraków porozumiała z władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego i podpisano umowę 5-letniej dzierżawy obiektów przy ulicy Piastowskiej 26.

Oznacza to, że po ukończeniu prac nad budową nowego sztucznego boiska przy Reymonta, szkolenie odbywać się będzie w dwóch lokalizacjach oddalonych od siebie o 600 metrów, a w dodatku w bezpośrednim sąsiedztwie R22.

W nowej lokalizacji do dyspozycji wiślackiej Akademii będzie trawiaste boisko oddane do użytku w maju tego roku, infrastruktura towarzysząca (w tym m.in. bieżnia, boisko wielofunkcyjne, boiska do tenisa, siatkówki plażowej i koszykówki oraz rozbieg do skoku w dal), a także całe zaplecze sanitarne z szatniami.

Docelowo znaczna część szkolenia w ramach krakowskiej struktury Akademii skupi się w dwóch lokalizacjach: na obiektach przy Piastowskiej 26, a także na budowanym sztucznym boisku przy Reymonta. Dzieli je zaledwie 600 metrów.

Dzięki zawartej umowie Wisła zyskała kompleks sportowy położony w pobliżu stadionu przy Reymonta, gdzie trwają prace nad budową sztucznego boiska. To znakomita wiadomość dla klubu, ponieważ adeptom akademii zapewniono możliwość trenowania na obiektach o znakomitej jakości, w tym na boisku trawiastym przy ulicy Piastowskiej, które niedawno oddano do użytku.

Jan Krol

Najnowsze

Co w Krakowie