Wisła Kraków triumfuje nad Pogonią. Zwycięstwo 3:1 po imponującym występie Rafała Mikulca

Wisła Kraków nie zwalnia tempa w Betclic 1. Lidze. W wyjazdowym meczu pokonała Pogoń Siedlce 3:1, prezentując grę pełną emocji i skutecznych akcji. Choć początek spotkania nie zapowiadał sukcesu „Białej Gwiazdy”, podopieczni Mariusza Jopa potrafili przełamać opór rywala i odwrócić losy meczu. Największą gwiazdą na boisku okazał się Rafał Mikulec, który zdobył dwie bramki.

Trudny początek dla krakowian

Od samego początku mecz obfitował w akcje z obu stron. Już w 8. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Jak to się stało? Defensywa Wisły popełniła błąd, co szybko wykorzystała Pogoń. Choć Lukas Hrnciar nie zdołał zamienić rzutu karnego na bramkę, Karol Podliński okazał się czujny, dobijając piłkę do siatki. Było 1:0, a kibice Pogoni zaczęli wierzyć, że ich drużyna, zajmująca ostatnie miejsce w tabeli, może w końcu przełamać złą passę.

Rafał Mikulec bohaterem

W 41. minucie na stadionie w Siedlcach doszło do kluczowego momentu – Wisła Kraków doprowadziła do wyrównania. Angel Rodado precyzyjnie dośrodkował piłkę, a Rafał Mikulec bez wahania uderzył z pierwszej piłki, nie dając szans bramkarzowi Pogoni, Mateuszowi Pruchniewskiemu. Ten gol dodał Wiśle energii i wiary w końcowy sukces.

Początek drugiej połowy tylko potwierdził, że „Biała Gwiazda” przejęła pełną kontrolę nad meczem. W 52. minucie Rafał Mikulec ponownie znalazł się w centrum uwagi. Tym razem, po raz kolejny po świetnym podaniu od Rodado, Mikulec precyzyjnie umieścił piłkę w siatce, dając Wiśle prowadzenie 2:1. To był kluczowy moment spotkania. Wisła zaczęła dominować na boisku, narzucając własne tempo gry.

Angel Rodado kończy dzieło

Kiedy Wisła Kraków zyskała prowadzenie, Angel Rodado, który wcześniej dwukrotnie asystował, sam postanowił zakończyć spotkanie z bramką na swoim koncie. W 65. minucie Hiszpan wykorzystał szybki kontratak, otrzymał piłkę z prawej strony boiska i pewnym strzałem ustalił wynik meczu na 3:1

Czy Pogoń miała szansę na powrót do gry? Po trzeciej bramce dla Wisły, gospodarze wydawali się bezradni wobec pewnej gry krakowskiej drużyny. Choć Pogoń próbowała, nie była w stanie stworzyć poważnego zagrożenia.

Wisła pnie się w górę, Pogoń walczy o przetrwanie

Zwycięstwo nad Pogonią Siedlce sprawiło, że Wisła Kraków awansowała na 12. miejsce w tabeli. Co więcej, ma rozegrane dwa mecze mniej niż większość drużyn, co daje spore nadzieje na dalszy awans. Jak widać, zespół Mariusz Jopa zaczyna nabierać rozpędu.

Z kolei Pogoń Siedlce pozostaje na dnie tabeli. Choć początek meczu dawał nadzieję na przełamanie, drużyna nie była w stanie utrzymać prowadzenia i ostatecznie musiała uznać wyższość Wisły. Jakie są perspektywy zespołu z Siedlec? Jeśli Pogoń chce uniknąć spadku, musi jak najszybciej zacząć zdobywać punkty. Najbliższe mecze będą kluczowe dla ich walki o utrzymanie.

• Pogoń Siedlce 1:3 Wisła Kraków
    8′ Karol Podliński – 41′, 52′ Rafał Mikulec, 65′ Angel Rodado