Wisła Kraków kończy sezon remisem. Strata zwycięstwa w ostatnich minutach meczu

Wisła Kraków kończy sezon remisem. W niedzielę, 13 listopada 2022 roku, piłkarze Białej Gwiazdy prowadzili z Sandecją Nowy Sącz do 86 minuty. Drużyna z Nowego Sącza naciskała i w końcu strzeliła wyrównującą bramkę.

Remis Wisły nie jest niespodzianką, choć kibice krakowskiej drużyny na pewno nie są zadowoleni z tego wyniku. Biała Gwiazda przed końcem sezonu zajmowała dopiero 10. miejsce, ale jej rywal zamykał tabelę. Do tego po bolesnej porażce z Motorem Lublin w Pucharze Polski Wiślacy mogli polec w kolejnym starciu. Ale wydawało się, że tym razem wygrana jest na wyciągnięcie ręki. Wisła prowadziła po golu strzelonym w 17. minucie pierwszej połowy przez Igora Łasickiego. Sandecja miała kilka znakomitych okazji do strzelania gola, a piłkarzom z Nowego Sącza nie udawało się pokonać bramkarza Białej Gwiazdy. Kamil Broda co najmniej kilka razy uratował swoją drużynę przed stratą bramki Aż do 86, minuty, kiedy Sandecja w końcu doprowadziła do wyrównania – po golu samobójczym.

Remis może zapewnić Wiśle zakończenie sezonu w pierwszej dziesiątce I Ligi. Jeśli jednak krakowska drużyna chce wrócić do Ekstraklasy, musi w drugiej części rozgrywek odnosić więcej zwycięstw. Na 18 meczów Wiślacy wygrali 7, przegrali 6, a 5 zremisowali. Do lidera tabeli I Ligi Wisła traci 13 punktów. Ale już do strefy, w której drużyny I Ligi będą walczyć w barażach o awans strat wynosi tylko 4 punkty.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie