Wisła Kraków z Pucharem Polski! Feta w Warszawie (Zdjęcia)

Wisła zdobyła Puchar Polski! W finale krakowianie pokonali po dogrywce Pogoń Szczecin i fetowali na Stadionie Narodowym.

Wydawało się, że Wisła nie da rady ekstraklasowcom ze Szczecina, ale ostatnim kopnięciem krakowianie doprowadzili do dogrywki, a później zdobyli zwycięską bramkę.

– Drużyna grała niesamowicie, dali z siebie wszystko. Mamy motto – nigdy się nie poddawaj. Jestem szczęśliwy i dumny z piłkarzy i z całego sztabu – podkreślał Albert Rude, trener Wisły.

– Mamy zasady w drużynie. Mamy tylko 24 godziny na smutek lub radość. Teraz będzie tak samo. Wracamy póżniej do pracy po tym czasie, bo mamy robotę do wykonania – dodał szkoleniowiec.

Wisła wygrała finał PP, a co za tym idzie – otrzymała 5 mln zł. Co więcej, krakowianie będą grali także w eliminacjach europejskich pucharach, co oznacza, że otrzymają  dodatkowo co najmniej kilkaset tysięcy zł więcej.

– To jest największa rzecz, jaka wydarzyła się w mojej karierze trenerskiej – przyznał Rude.

Dla wiślaków priorytetem jest jednak awans do Ekstraklasy. Na bezpośrednią promocję raczej nie mają szans, ale walczą o miejsce w barażach.

Michał Lop

Najnowsze

Co w Krakowie