Wisła z awansem do kolejnej fazy Pucharu Polski

Wisła Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Wygrała z Widzewem Łódź 3:1. Po pierwszej połowie meczu prowadziła drużyna z Łodzi, ale w drugiej połowie Wiślacy strzelili trzy gole i to on i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Polski.

Mecze nie zaczął się dobrze dla piłkarzy Wisły Kraków. Kilka minut po rozpoczęciu sędzia podyktował rzut karny dla Widzewa, na szczęście po analizie WAR decyzja została anulowana. W 29 minucie pierwszej połowy piłkarze z Krakowa stracili gola – do bramki Wiślaków trafił Dominik Kun. Nie miał trudnego zadania, bo po znakomitej akcji Widzewa i dograniu od partnerów miał przed sobą puste bramkę. Tu też zastosowano WAR, ale tym razem Wisła nie miała szczęścia – spalonego nie było.

Początek drugiej połowy nie przyniósł poprawy nastrojów wśród kibiców Wisły. Ale w 64 minucie meczu Felicio Brown Forbes strzelił wyrównującego gola. Pod koniec drugiej połowy – w 86. minucie Jan Kliment strzelił drugiego gola dla Wisły. Trzeci padł już w doliczonym czasie – drugi raz na listę strzelców wpisał się Jan Kliment. Kilka minut wcześniej Widzew był bliski strzelenia drugiego gola, ale Wisłę uratował bramkarz Paweł Kieszek.

Biała Gwiazda jako ostatnia z drużyn awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Losowanie par kolejnej rundy już w piątek 3 grudnia 2021.