Wizz Air wznawia loty z Krakowa. Tylko kilka tras

Samolot Wizz Air / fot. Pixabay

Wizz Air wznowił loty z Krakowa. Ale węgierski przewoźnik na razie oferuje rejsy tylko na kilku trasach.

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa Wizz Air wznowił loty z Krakowa. Ale na razie oferuje rejsy tylko na nielicznych trasach. Węgierski przewoźnik zabierze pasażerów z Balic do Rzymu, Eindhoven, Billund, Oslo,Turku i Reykyjaviku.

Znacznie więcej kierunków węgierski przewoźnik oferuje z Warszawy, Gdańska i Katowic. Z tych lotnisk można polecieć m.in. do Bułgarii, Chorwacji, Islandii, Włoch, Norwegii czy Hiszpanii.

– Jesteśmy dumni, że Wizz Air to pierwsza niskokosztowa linia lotnicza, która wznowiła loty komercyjne z Polski. Cieszymy się również, że możemy przywrócić działalność z Polski – naszego największego rynku oraz zapewnić właściwą obsługę naszym pasażerom – powiedziała Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air. – Naszym głównym celem jest zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych klientów i załogi. Wdrożyliśmy szereg procedur i środków ochronnych, aby zapewnić jak najlepsze warunki sanitarne naszym pasażerom i załodze – dodała.

Pasażerowie powinni dokonywać odprawy i wszelkich opłat online (np.: za dodatkowy bagaż, aby zredukować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku). Pasażerowie są proszeni także o przestrzeganie nowych zasad dotyczących zachowywania dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz jego opuszczania. Załoga oraz pasażerowie zostaną zobowiązani nosić maski podczas całego lotu. Personel pokładowy będzie rozdawał każdemu pasażerowi chusteczki dezynfekujące. W celu zmniejszenia kontaktu fizycznego, zachęca się do płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Z samolotów zostaną usunięte magazyny pokładowe.

GS

Ryanair zaczyna latać z Balic. Sprawdź, gdzie i kiedy możemy polecieć. Cała siatka połączeń z Krakowa

Zobacz także