Wkrótce mają ruszyć remonty w Podgórzu Duchackim. „Przygotowujemy kilka istotnych zadań”

Musisz przeczytać

– W tym roku przygotowujemy kilka istotnych zadań dla dzielnicy jedenastej, a ich celem będzie poprawa warunków ruchu drogowego. Planujemy m.in. budowy kilku rond, czy nowych chodników. Ostateczny kształt tych inwestycji poznamy w przyszłym roku – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Wybrano już wykonawcę rond Łużycka-Bochenka oraz Łużycka-Cechowa. Po podpisaniu umowy jego zadaniem będzie opracowanie koncepcji.

Kolejna inwestycja w tej dzielnicy to budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Cechowej i Bojki. W tym przypadku w pierwszej kolejności również przygotowana zostanie koncepcja. Ogłoszono już przetarg, w którym złożone zostały cztery oferty. Zostaną one teraz przeanalizowane, a wykonawca będzie miał na jej przygotowanie pięć miesięcy.

Planowana jest też rozbudowa odcinka ul. Bochenka, od ul. Podedworze do ul. Szpakowej wraz z wybudowaniem chodnika oraz zatoczek parkingowych. Umowę z wykonawcą podpisano w maju.

Jego zadaniem jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz pozyskanie niezbędnych decyzji umożliwiających realizację prac. Termin na opracowania koncepcji to 16 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Ponadto poszukiwani są wykonawcy, którzy opracują dokumentację projektową dla nowych chodników w ramach Programu Budowy Chodników:
– ul. Cechowa (w rejonie budynku nr 48 – publicznego przedszkola The Little Steps wraz z przejściami dla pieszych,
– ul. Niebieska od pętli autobusowej Piaski Wielkie do KS Orzeł Piaski Wielkie wraz z budową/przebudową miejsc postojowych przy Klubie Sportowym.
 
jk
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca