Wkrótce remont ważnej ulicy w Krakowie. Będzie ciężko…

Narzekacie na utrudnienia i korki z powodu remontów ulic w Krakowie? Szykujcie się na prawdziwy horror! Wkrótce rozpocznie się remont ulicy Królowej Jadwigi. Na przebudowanym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Już zamknięcie mostu w ciągu ulicy Piastowskiej przyniosło większe niż zwykle korki w tej części Krakowa. Roboty na ulicy Królowej Jadwigi i wprowadzenie tam ruchu wahadłowego spowodują jeszcze większe kłopoty dla kierowców. A prace na tej ważnej arterii komunikacyjnej Krakowa potrwają aż 9 miesięcy. Roboty ruszą w drugiej połowie czerwca, choć na ich początku nie będą aż tak uciążliwe.

Co nas czeka?

• W pierwszym etapie – zamknięty zostanie fragment ul. Korzeniowskiego i Borowego – realizowane będą prace przy sieciach: kanalizacyjnej, sanitarnej, deszczowej, wodociągowej. Dodatkowo na ul. Borowego zostanie przełożona sieć elektrycznej.
• W drugim etapie – odcinkowe wyłącznie na ul. Królowej Jadwigi (ok. 25-30 m) – ruch wahadłowy sterowany ręcznie (Równolegle mogą być realizowane roboty w ramach pierwszego i trzeciego etapu)
• W trzecim etapie – zasadnicze prace na ul. Królowej Jadwigi, zamknięcie większych jej fragmentów (ok. 150 m) – ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją.
W czasie robót zachowany zostanie przejazd mieszkańców do posesji oraz komunikacji miejskiej. Dla pozostałych pojazdów zostaną wyznaczone drogi objazdowe.

Fot. ZDMK

Inwestycja za prawie 10 mln złotych

Koszt inwestycji 7,7 mln zł w zakresie drogowym oraz ponad 2 mln zł w zakresie robót na sieci wodociągowej. Prace potrwają dziewięć miesięcy. Ulica Królowej Jadwigi – na odcinku od ul. Robla do ul. Tondosa – zostanie przebudowana. Dodatkowo rozbudowane zostaną fragmenty ul. Lajkonika i Korzeniowskiego oraz przebudowana zostanie ul. Borowego.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie