Wkrótce utrudnienia w ruchu tramwajowym

Co prawda utrudnienia zaczną się za kilka dni, ale już teraz Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu chce przygotować na nie mieszkańców.

Utrudnienia będą związane z pracami, które odbędą się w weekend.

„W związku z wymianą zwrotnic i koniecznością częściowego wyłączenia ruchu w węźle Łagiewniki w dniach 10-11.03.2018 r. (sobota – niedziela) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie” – podaje ZIKiT.

A oto zmiany, jakie w tych dniach nastąpią:

  • linie 8 i 19 – w kierunku Borku Fałęckiego kursować będą od przystanku „Rzemieślnicza” przez ul. Rzemieślniczą, teren Stacji Obsługi Tramwajów „Podgórze” i ul. Brożka do węzła „Łagiewniki” i dalej do Borku Fałęckiego. Przystanek „Łagiewniki” zostanie przeniesiony na ul. Brożka. W kierunku Bronowic Małych oraz Dworca Towarowego kursować będą bez zmian, przy czym w Łagiewnikach przejeżdżać będą przez pętlę tramwajową. Rozkłady jazdy pozostaną bez zmian;
  • linia 10 – kursować będzie na trasie czasowo zmienionej: od Kopca Wandy do przystanku „Rzemieślnicza”bez zmian, następnie ul. Rzemieślniczą, przez teren Stacji Obsługi Tramwajów „Podgórze”, ul. Brożka do węzła „Łagiewniki” i dalej ul. Zakopiańską do Borku Fałęckiego. Powrót z Borku Fałęckiego ul. Zakopiańską, Wadowicką (w Łagiewnikach linia będzie przejeżdżać przez pętlę tramwajową) i dalej po swojej obecnej trasie do Kopca Wandy. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
  • linia 11 – kursować będzie na trasie czasowo zmienionej: z Małego Płaszowa do przystanku „Podgórze SKA”bez zmian, następnie ul. Limanowskiego, Na Zjeździe, Starowiślną, Dietla, Monte Cassino, Kapelanka do przystanku „Lipińskiego”, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę do pętli Czerwone Maki P+R. Przystanek „Starowiślna” w obu kierunkach funkcjonować będzie na ul. Dietla pomiędzy ul. Starowiślną oraz ul. Św. Sebastiana (na peronach, które na co dzień są nieużywane). Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linię 11 zachowują ważność we wszystkich pojazdach na trasie stałej i objazdowej tej linii. Ponadto:

Bilety okresowe wykupione na linię 11 zachowują ważność:

na trasie linii 178 na odcinku Podgórze SKA – Lipińskiego.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. ZIKiT

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie