Władysław Kosiniak-Kamysz ma pomysł, jak uspokoić nastroje po wyroku TK w sprawie aborcji

Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował w sobotę w Krakowie do premiera Mateusza Morawieckiego o niepublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Według lidera PSL po zakończeniu epidemii koronawirusa w sprawie dopuszczalności zabiegów usuwania ciąży powinno odbyć się referendum, a jego wynik należałoby uwzględnić w konstytucji.

W sobotę, 24 października, Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił w Krakowie sposób na uspokojenie nastrojów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Przypomnijmy, że TK za sprzeczne z konstytucją uznał przepisy zezwalające na usuwanie ciąży z powodu nieodwracalnych wad płodu. Po tym wyroku na ulice ponad 60 miast wyszli niezadowoleni z wyroku TK, który po opublikowaniu będzie skutkował automatycznym zaostrzeniem przepisów dotyczących aborcji.

Lider PSL zaapelował do szefa rządu, by nie publikował kontrowersyjnego wyroku TK. Jeśli orzeczenie nie ukaże się w Dzienniku Ustaw, nie stanie się obowiązującym prawem. Już raz za rządów PiS tak się stało – ówczesna premier Beata Szydło nie opublikowała wyroku TK, który zakwestionował ustawę zmieniającą przepisy o Trybunale.

Kolejnym pomysłem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza jest referendum w sprawie przepisów aborcyjnych. Jego zdaniem można by go zorganizować po zakończeniu epidemii, a wynik – wpisać do konstytucji jak niepodważalny już kompromis.

– Czas zatrzymać to, co się dzieje. Wzywam rządzących do opamiętania, jeszcze nie jest za późno i można wykonać kilka rzeczy, które doprowadzą do normalizacji sytuacji, do zatrzymania tej wojny ideologicznej i skupienia się na walce z koronawirusem – apelował w Krakowie lider ludowców.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie