Właściwa reakcja. Motorniczy ocalił życie pasażerce na pętli tramwajowej

W środę, 6 grudnia w tramwaju linii nr 52, jedna z pasażerek zasłabła i straciła przytomność. Motorniczy uratował jej życie. „Brawa, brawa i jeszcze raz wielkie brawa” — podsumowało działania motorniczego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.

W mikołajkową noc, 6 grudnia ok. godz. 23.30 motorniczy przyjechał na pętlę tramwajową Czerwone Maki P+R. Na zakończenie kursu dokonał obchodu pojazdu. W drugim wagonie odnalazł kobietę, która nie dawała oznak życia.

-„Natychmiast to zgłosił dyspozytorom i wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Na miejsce został także wysłany inspektor ruchu MPK — Pan Wacław. Motorniczy, a po przyjeździe na miejsce zdarzenia inspektor ruchu do czasu przyjazdu karetki pogotowia prowadzili resuscytację serca pasażerki” — informuje krakowskie MPK.

Wezwane na miejsce służby medyczne podjęły dalsze czynności ratunkowe. Po kwadransie kobieta odzyskała przytomność. „Brawa, brawa i jeszcze raz wielkie brawa” — podsumowali działania motorniczego jego przełożeni.

Konflikt pokoleń. MPK apeluje do seniorów, by kulturalniej korzystali ze swoich przywilejów

Patrycja Bliska 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie