„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Woda skażona bakteriami. Mieszkańcy wielu miejscowości nie mogą jej pić

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Woda z wodociągu publicznego Proszowice jest skażona. Nie można jej pić, nawet po przegotowaniu. Woda może być używana tylko do celów gospodarczo-sanitarnych takich jak: spłukiwanie toalet, podlewanie kwiatów, działania naprawcze i działania p/pożarowe.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Proszowicach wydał decyzję o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi pod względem mikrobiologicznym, z ujęcia wodociągu publicznego Proszowice zaopatrującego w wodę miejscowości gminy Proszowice: Proszowice, Jakubowice, Górkę Stogniowską, Stogniowice, Przezwody, Kościelec, Ciborowice, Piekary, Mysławczyce, Wolwanowice, Bobin, Czajęczyce, Koczanów, Łaganów, Opatkowice, część Klimontowa, Kowalę, Więckowice, Żębocin.

Próbkę wody pobrano ze Stacji Uzdatniania Wody *ul. Racławicka, Proszowice), przekroczenie parametru mikrobiologicznego dotyczy liczby bakterii Clostridium perfringens.

„Administrator wodociągu publicznego Proszowice po otrzymaniu informacji o kwestionowanej jakości wody podjął działania naprawcze polegające na wstrzymaniu działania stacji uzdatniania wody w Proszowicach i uruchomieniu zasilania z ujęcia wody w Pałecznicy” – informuje sanepid w Proszowicach.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca