Woda znów na ulicy Retoryka? Rewolucyjny pomysł

To będzie wielka odmiana. Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf zaproponował, aby na ulicy Retoryka pojawiła woda.

Na razie to dopiero wstępny projekt. Nowa ulica Retoryka nie będzie wyglądać dokładnie tak, jak na przedstawionych zdjęciach. To fotografie ulicy w Katowicach, krakowski projekt będzie oryginalny. Kempf zapewnia przede wszystkim, że z ulicy Retoryka nie znikną drzewa.

fot. Facebook / Piotr Kempf

„W Katowicach jest dużo kamienia i betonu ale u nas tak nie musi być. To tylko zdjęcia które zainspirowały żeby wróciła na Retoryka woda. Tyle” – pisze Kempf w dyskusji z internautami.

Woda faktycznie płynęła tamtędy. Wzdłuż ulicy Retoryka biegła rzeka Rudawa. Na początku XX wieku została zasypana, a w jej miejsce powstał zielony pas oddzielający jezdnie.

Nowa ulica Retoryka ma posiadać park z wodnym placem zabaw. Mogą pojawić się fontanny i inne atrakcje dla najmłodszych. Koryto wodne ma być zasilane z sieci wodociągowej lub deszczówką spływającą z dachów kamienic. Pełna koncepcja ma powstać w przyszłym roku. Budowa miałaby się rozpocząć rok później, bo wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami.

(wm)

fot. Facebook / Piotr Kempf

Najnowsze

Co w Krakowie