Wojewoda Łukasz Kmita ma koronawirusa!

Wojewoda małopolski Łukasz Kimita (fot. malopolska.uw.gov.pl)

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita ma koronawirusa! Potwierdziły to wyniki badań.

„Łukasz Kmita, nowy wojewoda małopolski, jest zakażony koronawirusem. Potwierdziły to wyniki badań” – donosi RMF FM.

„Teraz kwarantanną objęci zostali współpracownicy wojewody, którzy mieli z nim kontakt w ostatnich dniach. to między innymi wicewojewoda Zbigniew Starzec, pracownicy sekretariatu i biura prasowego” – informuje z kolei Radio Kraków.

„Wykonane wczoraj badanie laboratoryjne potwierdziło zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u wojewody małopolskiego Łukasza Kmity” – potwierdza biuro prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Jak zaznacza, osoby z najbliższego otoczenia wojewody będą przebywały w kwarantannie, a osoby z dalszego kontaktu zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym. „Zarówno wojewoda, jak i pracownicy skierowani do kwarantanny czują się dobrze” – zapewnia biuro prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Według RMF wojewoda miał kontakt z zakażonym wcześniej posłem Prawa i Sprawiedliwości z Olkusza Jackiem Osuchem. Ale też Łukasz Kmita kontaktował się z pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego, u którego potwierdzono obecność koronawirusa.

W Małopolsce koronawirus dopadł polityków partii rządzącej. Zakażony jest wojewoda małopolski Łukasz Kmita. COVID-19 ma poseł Jacek Osuch.

(red)

Koronawirus. Rekordowy wzrost zakażeń w Małopolsce i Krakowie!

Zobacz także