Wojewoda: „sytuacja rodzin poprawiła się dzięki 500+”

– Po dwóch latach funkcjonowania programu 500+ można mówić o sukcesie. Wiele rodzin skorzystało z tego programu – mówił poranny gość Radia Kraków wojewoda Małopolski Piotr Ćwik. Jak zaznaczał, nasz region jest w trójce województw, które dostają największe dofinansowanie. Zdaniem wojewody szykowana przez PiS korekta tego programu, nie będzie wielka.

– Dofinansowanie popłynęło do polskich rodzin, sytuacja rodzin się poprawiła. Są środki na dodatkowe wydatki, na życie. Między 2015 a 2017 rokiem o 100% wzrosła liczba rodzin, które posiadają kartę dużej rodziny, starających się o wydanie paszportu. To o czymś świadczy. Można mówić o tych ponad 4 miliardach, które w Małopolsce popłynęły do rodzin. Jesteśmy w trójce województw z najwyższym dofinansowaniem – mówił Ćwik.

– Każdy program wymaga korekt i poprawek. Rząd nad tym pracuje. Poczekajmy na projekt. Program 500+ ma tak wiele plusów, że jak mówimy o poprawkach to są one znikome. Były głosy, że wielu rodzinom świadczenie będzie wypłacane w formie rzeczowej, bo to rodziny patologiczne. Mamy około 50 takich przypadków w Małopolsce – dodał wojewoda.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

fot. Traveloscopy via Foter.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie