Będzie wojna o plan dla Podwawelskiego. Skończy się referendum w sprawie odwołania prezydenta?

Szykuje się kolejna batalia o zablokowanie możliwości budowy nowych bloków na osiedlu Podwawelskim. Praktycznie wszystkie uwagi protestujących przeciwko zapisom nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Podwawelskiego zostały odrzucone. Niezadowoleni w przyszłym tygodniu będą zastanawiać się, jak doprowadzić do tego, by ten plan nie został uchwalony. Najbardziej radykalna propozycja to zbieranie podpisów pod referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa.

Wojna o plan dla osiedla Podwawelskiego trwa od kilku lat. Kolejne propozycje przedstawiane przez urzędników są oprotestowywane, a po wyłożeniu poprawionych projektów planu zgłaszane są uwagi mające na celu zablokowanie możliwości zabudowy wolnych jeszcze terenów w obszarze między ulicą Konopnickiej a Kapelanką. Tak też było tym razem. Mieszkańcy zorganizowali masowe zgłaszanie takich uwag, ale okazało się, że praktycznie wszystkie zostały odrzucone. Teraz liczą na to, że cały plan dla osiedla Podwawelskiego odrzucą radni.

W przyszłym tygodniu przeciwnicy nowego planu mają się spotykać, by zdecydować o dalszych działaniach. Najbardziej niezadowoleni rzucają już pomysły zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Majchrowskiego. Choć taka inicjatywa wydaje się mało realne, to jednak dowodzi, jak wiele emocje towarzyszą planowi zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Podwawelskiego. A przypomnijmy, że projekt tego planu zakłada budowę nowych bloków m.in. na terenie obecnej szkół ogrodniczej, a także w rejonie ul. Konopnickiej. Plan przewiduje też wytyczenie nowych dróg umożliwiających dojazd do terenów, które mają być przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną. Po pierwszych protestach część szkółki ogrodniczej ma być przeznaczona pod ogólnie dostępny park, ale przeciwnicy nowej zabudowy uważają, że to za mało.

Zobacz – Rozpatrzenie uwag złożonych do projektu planu OSIEDLE PODWAWELSKIE.

(red)

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie