„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Wojna prezesa NIK z władzą. Krakowskie mieszkania i sycylijska obrona

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Śledztwo w sprawie majątku prezesa NIK może uderzyć w jego syna. A Marian Banaś stosuję obronę sycylijską, czyli przez atak.

Kilka dni temu Banaś udzielił wywiadu Businees Insiderowi, w którym mocnych słowach mówi o wydarzeniach sprzed roku. – Media mówią, że jest jakaś afera Banasia. Ja chcę powiedzieć z całą stanowczością – żadnej afery nie było, a była jedynie prowokacja służb – opowiadał Banaś w wywiadzie.

„– Prokuratura i CBA mocno rozpracowują jego syna Jakuba – byłego pracownika banku Pekao SA i tego, który zajmował się wynajmem słynnej kamienicy w Krakowie. Ta sprawa się zagęszcza i prezes o tym wie – mówi nam nasze źródło.” – czytamy dziś w „Rzeczpospolitej„.

Banaś prezesem NIK został wybrany w 2019 roku. Kilka miesięcy później TVN podał, że zaniżał on w oświadczeniach majątkowych dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie. Dlatego w ubiegłym roku Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do czterech mieszkań należących do Banasia i jego rodziny.

„Rewizje w mieszkaniach Mariana Banasia w Warszawie i w Krakowie oraz w krakowskim mieszkaniu córki szefa Najwyższej Izby Kontroli mają związek ze śledztwem dot. oświadczeń majątkowych szefa NIK” – podawał Onet.

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca