Wojny polityczne, walki hejterów, chamstwo w sieci… „Hejt niszczy wszystko!

– Ostatnie dni kampanii dla każdego kandydata to czas morderczej pracy (to dobrze!), ale też wcale nierzadko – jazda po bandzie bez zahamowań (to fatalnie!). Dlatego zachęcam wszystkich do udziału w akcji społecznej #KrakowBezHejtu, którą rozpoczynam od siebie! – pisze w specjalnym apelu Kazimierz Barczyk, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego.

– Wojny polityczne, walki hejterów i anonimowe chamstwo w sieci sprawiają, że zaangażowanie wyborców w lokalną politykę dotyczącą spraw dla nich najważniejszych wciąż maleje – dodaje.

#KrakówBezHejtu – weź udział: https://www.facebook.com/events/249461159246338/

Posted by Kazimierz Barczyk on Tuesday, October 9, 2018

APEL

Kazimierza Barczyka

Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego

#KrakowBezHejtu

Ostatnie dni kampanii dla każdego kandydata to czas morderczej pracy (to dobrze!), ale też wcale nierzadko – jazda po bandzie bez zahamowań (to fatalnie!). Dlatego zachęcam wszystkich do udziału w akcji społecznej #KrakowBezHejtu, którą rozpoczynam od siebie! Bo…

Polityka to nie chlew – rzucanie błotem nie jest tu konieczne!

#KrakowBezHejtu to wydarzenie, które ma uświadomić wszystkim – zarówno wyborcom jak i politykom, że polityka to nie chlew i rzucanie błotem nie jest tu konieczne. Dziś zamiast hejtu – czas na konkretne propozycje dla Krakowa. Mamy jeszcze dużo do zrobienia! Smog, korki, zdrowie, przyszłość naszych dzieci i wnuków – o tym trzeba rozmawiać. 
Rozmawiać nie bluzgać!!!!

„Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje”, czyli hejt jest dla słabych

Wchodzimy na ostatnią prostą wyborów do samorządu. O stanowiska ubiegają się tysiące kandydatów. Jak w każdych wyborach – jedni walczą na argumenty, inni walczą – hejtem, bo argumentów nie mają. A przecie hejt jest zły, bo uderza w godność każdego człowieka. Hejt to najprymitywniejsze narzędzie wpływania na emocje. 

Lokalne wojenki

Przeglądam komentarze na moim fanpage’u oraz kandydatów z wszystkich ugrupowań. Jest różnie. Obok pozytywnych opinii oraz konstruktywnych uwag rzuca się w oczy (zwłaszcza przez ostatnie tygodnie) rosnąca fala wieczornego hejtu. To tak, jakby ktoś po nerwowym dniu chciał odreagować plując na wszystko wokół. Kraków, Małopolska, wyborcy, przyszłość – bez różnicy. 
Hejt niszczy wszystko!  

Gdzie dwóch się bije  – tam „mam to gdzieś” korzysta.

Wojny polityczne, walki hejterów i anonimowe chamstwo w sieci sprawiają, że zaangażowanie wyborców w lokalną politykę dotyczącą spraw dla nich najważniejszych wciąż maleje. Dla budowania społeczeństwa obywatelskiego konieczna jest merytoryczna debata i szacunek do oponentów, pomimo różnic. Wyborcy nie chce się głosować, bo gdzie dwóch się bije, tam – „mam to gdzieś” korzysta.

Dlatego Ty nie bądź obojętny! Dołącz do #KrakowBezHejtu

Ostatnie tygodnie kampanii to najlepszy czas, aby wszyscy odcięli się od hejtu w polityce i usiedli do rozmowy. 

Tych, którzy myślą podobnie zachęcam do publikacji #KrakowBezHejtu

Kazimierz Barczyk

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego

 

(ip)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie